Шмигаль провів засідання уряду й назвав головні елементи безпеки українців

Шмигаль розповів, що робить уряд для безпеки громадян
Фото: kmu.gov.ua

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль провів 9 січня засідання уряду. Він назвав головним елементом безпеки українців сферу енергетики, повідомляє сайт Кабміну.

Шмигаль повідомив, що напередодні зими в Україні провели величезний обсяг відновлювальних робіт. За його словами, останні обстріли не завдали суттєвої шкоди українській енергетичній системі. Але у зв'язку з низькими температурами споживання електроенергії стрімко зростає, а додаткові навантаження підвищують ризик аварій, сказав прем'єр. Тому він закликав українців скоротити споживання електрики через вимкнення потужних електроприладів, а бізнес – через знеструмлення вивісок, банерів і вітрин.

Шмигаль запевнив, що в енергетичній сфері Україну постійно підтримують партнери. Зокрема, завдяки допомозі USAID у Хмельницькій області встановлено першу когенераційну установку, що живить критичну, соціальну інфраструктуру й житло. П'ять газових турбін незабаром надасть Японія.

Прем'єр зазначив, що зараз працює майже 12,6 тис. "пунктів незламності", і за потреби буде розгорнуто ще 700.

Щодо укриттів, у фонді захисних споруд цивільного захисту їх нараховують 60,5 тис. На особливому контролі – шкільні укриття, ними забезпечено 88% шкіл і 93% вчителів і учнів, повідомив глава уряду. За його словами, мета – довести цей показник до 100%. На модернізацію укриттів, які потребують оновлення, виділено 2,5 млн гривень, повідомив Шмигаль.

Також прем'єр висловився про ще одну безпековий складник – гуманітарне розмінування. За його словами, планують менше ніж за 10 років спрямувати в експлуатацію 80% потенційно замінованих площ. У держбюджеті на 2024  рік передбачили 3 млрд грн на компенсації аграріям та іншим власникам земель, які користуватимуться послугами операторів із розмінування.

"Ще одним важливим завданням є захист українців від злочинності. Створюємо єдину платформу відеоспостереження. Із понад 50 тис. наявних відеокамер більш ніж 8 тис. уже інтегровані, і ця робота постійно триває", – додав Шмигаль.

Контекст:

Із вересня 2022 року російські окупанти випустили по енергетичних об'єктах України, за даними станом на квітень 2023 року, понад 1,2 тис. ракет і дронів, приблизно 250 із них влучили в ціль. Після цього були нові обстріли енергооб'єктів. Через це у країні вводили тимчасові вимкнення світла, які в окремих випадках тривали кілька діб. 

Масовані ракетні обстріли уразили теплову генерацію й електричні підстанції, було обстріляно всі теплові та гідроелектростанції, які зазнали різного ступеня пошкодження. В Україні виник дефіцит потужності й увесь осінньо-зимовий період країна намагалася стабілізувати енергосистему.

"Укренерго" відновила функціонал приблизно 70% об'єктів, пошкоджених через російські обстріли, проінформували в НЕК 29 травня.

Українська енергосистема буде готовою до проходження зимового сезону, а вимкнень світла в зимовий сезон поки не планують. Однак вони можуть стати наслідком нових російських атак, сказав 21 серпня міністр енергетики України Герман Галущенко.