Штайнмаєр про побоювання України щодо втрати статусу транзитера газу у зв'язку з "Північним потоком – 2": Думаю, це необґрунтовані переживання

Штайнмаєр: Сподіваюся, що ці переговори матимуть результат у найближчому майбутньому
Фото: ЕРА

Берлін докладає зусиль, щоб забезпечити транзит природного газу через Україну навіть у разі запуску "Північного потоку – 2", заявив президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що побоювання Києва стосовно втрати статусу транзитера газу у зв'язку з "Північним потоком – 2" можуть виявитися необґрунтованими переживаннями. Про це він сказав на спільному з президентом України Петром Порошенком брифінгу 29 травня у Києві, передає кореспондент "ГОРДОН".

"Ви не маєте нас звинувачувати. Навіть якщо ми говоримо про "Північний потік – 2", ми говоримо також про майбутнє і безпеку України... У Німеччині докладають зусиль, щоб забезпечити транзит природного газу через Україну", – заявив Штайнмаєр.

Він додав, що з цією метою проходять переговори не тільки між Україною і Німеччиною, але і з усім Європейським союзом.

"Сподіваюся, що ці переговори матимуть результат у найближчому майбутньому, і найбільша стурбованість із боку України, про те, що вона перестане бути транзитним партнером, транзитером у майбутньому... думаю, що це необґрунтовані переживання", – продовжив президент Німеччини.

Проект "Північний потік – 2", очолюваний колишнім канцлером Німеччини Герхардом Шредером, передбачає будівництво двох ниток газопроводу сукупною потужністю 55 млрд м&³3; газу на рік із Росії до Німеччини дном Балтійського моря.

У грудні 2015 року президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що проект другої черги газопроводу "Північний потік" не відповідає енергетичним правилам ЄС (Третьому енергетичному пакету) і підриває роль України як транзитера газу.

Влада України, Польщі, Латвії, Молдови, Литви, Угорщини, Румунії, Словаччини, Естонії і Чехії називає "Північний потік – 2" загрозою енергетичній безпеці Європи.

Німеччина і Фінляндія дозволили будувати трубопровід на своїй території. Данія і Швеція – поки що ні.

3 квітня 2018 року голова правління "Газпрому" Олексій Міллер попередив, що після запуску "Північного потоку – 2" і "Турецького потоку" транзит російського газу через Україну впаде в 10 разів.

5 квітня Верховна Рада України звернулася до міжнародної спільноти із закликом не допустити будівництва "Північного потоку – 2".