Шустер: Литва й Польща перебувають під прямою ядерною загрозою з боку РФ. АЕС на території Білорусі – за 40 км від Вільнюса G

Рішення Польщі й Литви були б найрішучішими, вважає Шустер
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

У зв'язку з рішенням Росії розмістити на території Білорусі ядерну зброю Заходу треба запитати в Польщі й Литви, як реагувати на цю загрозу. Таку думку в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив телеведучий Савік Шустер.

"Я б на їхньому місці передусім порадився з поляками й литовцями, і я б дав їм у цьому рішенні головний голос. Не тільки тому, що вони найближче. Не забувайте, що атомна електростанція на території Республіки Білорусь – за 40 км від Вільнюса. Тобто це дві країни, які реально перебувають під загрозою, під справжньою прямою загрозою", – сказав він.

Телеведучий вважає, що їхні рішення "були б найрішучішими".

За словами Шустера, він сказав би на засіданні НАТО: "Польща й Литва, ви можете сформулювати нашу позицію, ви можете створити план дій, і ми підемо за вами, тому що ви розумієте та відчуваєте найкраще".

Описуючи нинішню російську владу, Шустер наголосив, що "ми маємо справу з абсолютно безвідповідальними, непередбачуваними людьми, для яких людське життя взагалі не має жодного значення".

Шустер не відкидає, що РФ може використати Білорусь для ядерного удару і потім заявити, що це "неврівноважений [так званий президент Олександр] Лукашенко зробив".

Білоруську АЕС, яка має два енергоблоки, запустили 2020 року.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

21 вересня 2022 року президент країни-агресора РФ Володимир Путін заявив про готовність застосувати ядерну зброю у разі загрози територіальній цілісності Росії. За місяць Путін заявив, що Росія "ніколи не говорила" про ймовірне застосування своєї ядерної зброї, а "тільки натяками відповідала".

Президент України Володимир Зеленський казав, що не вірить у те, що РФ застосує ядерну зброю. Однак у червні 2023 року він додав, що "не може сказати напевно, особливо про людину, яка не має зв'язку з реальністю".

За оцінками Пентагону, в арсеналі Росії є до 2 тис. одиниць тактичної ядерної зброї, призначеної для застосування на полях битв із метою придушення звичайних сил, пише The New York Times.

25 березня Путін заявив, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко попросив його розгорнути у країні тактичну ядерну зброю. За словами президента РФ, будівництво сховища на території Білорусі завершать до 1 липня.

25 травня Лукашенко стверджував, що російські тактичні ядерні боєприпаси вже почали переміщувати до Білорусі. Путін 9 червня говорив, що розміщення розпочнуть у липні. Але за тиждень, 16 червня, він заявив, що Росія нібито вже розмістила ядерну зброю в Білорусі.

За даними глави ГУР Міноборони України Кирила Буданова станом на 20 червня, сховища в Білорусі готують, але "жодної боєголовки ще не перемістили".

Президент США Джо Байден 20 червня заявив, що вважає загрозу застосування Путіним тактичної ядерної зброї реальною.