Шустер: Від думки, що я зустрічатимуся з Лавровим, Зеленський спати вночі не буде
Журналіст Савік Шустер в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман сказав, що вважає цікавою ідею, що він може стати главою МЗС України, але припустив, що президент Володимир Зеленський не буде її розглядати зокрема тому, що Шустеру доведеться вести переговори із главою МЗС РФ Сергієм Лавровим.
Журналіст Савік Шустер в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман сказав, що вважав би привабливою пропозицію стати міністром закордонних справ України.
Бацман запитала, чи погодився б Шустер прийняти пропозицію президента України Володимира Зеленського й увійти в український уряд, наприклад, обійняти посаду глави МЗС або міністра соціальної політики.
"Міністр закордонних справ – це заманливо. Хоча я думаю, що він ніколи на це не погодиться", – відповів Шустер.
Журналіст припустив, що Зеленський не розглядатиме такої ідеї зокрема через те, що главі МЗС України доведеться вести переговори із главою МЗС РФ Сергієм Лавровим.
"Від думки, що я зустрічатимуся з Лавровим, Володимир Олександрович спати вночі не буде. Чому? Тому що я і Лавров – два різні світи", – сказав Шустер і уточнив, що вони з Лавровим давно знайомі.
Журналістка запитала, що б Шустер сказав Лаврову під час зустрічі.
"Припини клеїти дурня, я тебе знаю і розумію. А далі давай начистоту", – відповів Шустер.
Він сказав, що вважає Лаврова одним із найдосвідченіших дипломатів у світі.
"Це людина особлива. Мені про нього багато розповідав [ексглава МЗС РФ, колишній прем'єр-міністр Росії] Євген Примаков, який його знав дуже добре. Знаєте, росіяни – вони всі гравці в шахи, а я б із ними в шахи не грав. Є інші види спорту, трошки пряміші. Якщо вони ведуть війну на території моєї країни, я маю з ними куртуазний чат вести? Ні, так не можна", – сказав Шустер.
Він зазначив, що на посаді глави МЗС своїм головним завданням вважав би закінчення війни на Донбасі.
"Це все на сході має закінчитися – так чи інак. Ось як воно закінчиться – так закінчиться, але воно має закінчитися. Що можна зробити? Передусім треба залучити Америку в цю історію, тому що вся "Нормандська четвірка" ні про що. Тим більше, що ми розуміємо, що, можливо, [канцлерки Німеччини] Ангели Меркель, яка сьогодні є безсумнівним лідером Європи, за рік уже не буде в політиці, що [президент Франції Еммануель] Макрон – людина особлива, адже Франція історично любила і любить Росію.... Тому, звісно ж, дуже важливо було б залучити [до переговорів] Америку, але за можливості не [президента Дональда] Трампа – подивимося, виграє він вибори чи ні. Якщо Америка залишиться такою, якою була ці чотири роки, буде дуже складно щось робити Україні. Явно, що симпатії Трампа на боці [президента РФ Володимира] Путіна, це всі розуміють. Складно діяти в цій ситуації, але щось однаково треба [робити]. Перетворювати це на таке мляве Придністров'я точно не можна. Україна – інша країна, вона за масштабами інша, вона розташована інакше, усе ж вона не Молдова", – сказав Шустер.
Він переконаний, що Україна не зможе розвиватися, поки конфлікт на Донбасі буде тліти.
"Звідти ти можеш підірвати все, що хочеш, будь-які починання, які будуть гарними", – зазначив журналіст.
Шустер підкреслив, що в переговорах із Росією на місці українського керівництва зайняв би агресивнішу позицію.
Інтерв'ю із Шустером вийде сьогодні на YouTube-каналі "Алеся Бацман". Трансляцію розпочнуть о 19.00.
Шустер народився 1952 року у Вільнюсі (Литва). 1971 року емігрував до Канади. 1976 року закінчив факультет біохімії та фізіології Університету Макгілла в Монреалі, після цього переїхав до Італії. Із кінця 1970-х займається журналістикою. Співпрацював з американськими, німецькими, італійськими, російськими ЗМІ. Із 2005 року працює в Україні. Його шоу виходили на каналах ICTV, "Інтер", "Україна", "Перший національний", "24", "112 Україна", "1+1". Із вересня 2019 року програму "Свобода слова Савіка Шустера" транслюють в ефірі каналу "Україна". Шустер – громадянин Канади та Італії.