Система військово-лікарських комісій в Україні недосконала, є потреба у її перезавантаженні – Міноборони
8 лютого заступниця міністра оборони України Ганна Маляр анонсувала зміни у системі військово-лікарських комісій (ВЛК). Про це повідомляє сайт Міноборони.
Про ВЛК ішлося на засіданні комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, на якому, крім Маляр, були присутні заступник міністра оборони Олег Гайдук і командувачка Медичних сил Збройних сил України Тетяна Остащенко, зазначили у Міноборони.
Одним із п'яти головних напрямів удосконалення роботи ВЛК, які обговорювали на засіданні комітету Ради, стало прискорення введення у військових закладах електронної медичної інформаційної системи (МІС) і введення електронних черг, що "дозволить уникнути ситуацій, коли військовослужбовці після поранення для отримання експертного висновку змушені проводити час у величезних чергах і займатися паперовою тяганиною".
Також обговорювали:
- введення електронних черг;
- використання електронного документообігу у процесах ВЛК;
- перегляд кількості таких комісій;
- сервісне обслуговування у військових установах.
"Повномасштабне вторгнення поставило перед новими викликами медичне забезпечення, у тому числі й недосконалу систему ВЛК. За цей час було створено єдиний медичний простір цивільної і військової медицини, а також була розширена система ВЛК", – зазначила Маляр.
Вона уточнила, що йдеться про створення 66 позаштатних ВЛК у військових медустановах і додатково 340 позаштатних додаткових комісій у закладах охорони здоров'я різних форм власності.
"Утім, у зв'язку зі збільшенням навантаження очевидною є потреба у "перезавантаженні" проведення зазначеної експертизи", – зауважила Ганна Маляр.
За її словами, ВЛК мають стати "цифровізованими, простими й доступними для кожного захисника і захисниці".
Контекст:
У січні широкого поширення в мережі набув пост військового Мирослава Отковича, у якому ішлося про черги на ВЛК. За його словами, поранені без кінцівок стоять у черзі по довідку по кілька годин і навіть по три тижні.
Пізніше віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що планують цифровізувати процеси проходження військово-лікарської комісії.