Ситник повідомив, що розслідування проти Холодницького почали через справу Труханова
Глава НАБУ Артем Ситник заявив, що лінія поведінки керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького тривалий час негативно позначалася на ефективності розслідування справ НАБУ. За інформацією Ситника, Холодницький міг "зливати" інформацію фігурантам кримінального провадження про розкрадання в мерії Одеси, за яким проходить мер міста Геннадій Труханов.
Розслідування щодо глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького ініціювали після підтвердження інформації про перешкоджання керівництвом відомства розслідуванню справи проти мера Одеси Геннадія Труханова. Про це в інтерв'ю виданню ZN.UA сказав керівник Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник.
За його словами, обрана Холодницьким лінія поведінки тривалий час негативно позначалася на ефективності розслідувань НАБУ і подальших судових перспективах низки справ.
"Нам періодично надходила інформація про деякі дивні і непояснимі дії керівника САП та окремих прокурорів. Чим активніше ми розслідували, тим більше надходило тривожних сигналів", – сказав Ситник.
Він зазначив, що водночас у НАБУ не було доказів, а зібрати їх законно не було фактичної можливості. Але не так давно відомство дістало конкретну інформацію, яка підтвердила підозри щодо Холодницького.
"Щодо справи про розкрадання в одеській мерії. Отож ми отримали інформацію і зрозуміли, що пускати ситуацію на самоплив неприпустимо. Як з'ясувалося згодом, приблизно тоді ж аналогічні сигнали стосовно керівника САП отримували й наші колеги з Генеральної прокуратури, у зв'язку з чим вони зареєстрували кримінальне провадження", – заявив Ситник.
За його словами, коли детективи НАБУ приїхали до Одеси проводити обшуки, з'ясувалося, "що фігуранти дуже швидко й організовано роз'їхалися, а дехто сидів за кордоном майже два місяці, дистанційно "вирішуючи питання" із судами".
"Тут у нас є вагомі підстави припускати "злив" інформації фігурантам із боку керівника САП, що, як з'ясувалося, мав про їхні переміщення інформацію, якою слідство не володіло. Щоб розкрити все це, потрібні були не тільки слова, здогади чи публічні скарги, а конкретні докази. Ми їх отримали і тепер робимо те, чого вимагає закон", – розповів директор НАБУ.
Сьогодні Ситник заявив, що прослуховування в кабінеті Холодницького зафіксувало, як він "зливав" інформацію про обшуки і тиснув на посадових осіб.
Уперше про прослуховування НАБУ в кабінеті Холодницького повідомила "Українська правда" 21 березня. Тоді глава САП сказав, що це провокація, і запевнив, що ніхто не зможе змусити його звільнитися. Ситник, коментуючи ситуацію, сказав, що "журналісти пишуть таке, що фантастичний роман просто відпочиває".
24 березня генеральний прокурор України Юрій Луценко поінформував, що прослуховування глави САП санкціонував суд. 26 березня глава ГПУ заявив, що правоохоронці вивчають матеріали прослуховування кабінету Холодницького.
29 березня Ситник підтвердив, що НАБУ проводить розслідування щодо Холодницького, зазначивши, що його відомство співпрацює з Генеральною прокуратурою.
30 березня Холодницький не прийшов на допит. У нього мали відібрати зразок голосу.
Луценко попросив кваліфікаційно-дисциплінарну комісію розглянути питання про зняття керівника САП із посади.
Труханова було обрано міським головою Одеси у травні 2014 року. За версією слідства, він причетний до схеми із завдання збитків місцевому бюджету Одеси.