Ситник заявив, що НАБУ займається інформацією про корупцію у сфері оборони, оприлюдненою "Новым временем"
Національне антикорупційне бюро України мало інформацію про корупційні схеми у сфері оборони, про які написав журнал "Новое время", ще до виходу цього розслідування, заявив директор НАБУ Артем Ситник.
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) відкрило кримінальне провадження за фактами корупції у сфері оборони, про які 5 квітня написав журнал "Новое время", сказав директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник під час брифінгу в Києві, повідомляє кореспондент інтернет-видання "ГОРДОН".
"Це провадження відкрито, триває розслідування. Ми цю ситуацію бачили ще до статті. Фактично збіглися трохи вихід цієї статті та реєстрація цього провадження", – зазначив він.
5 квітня "Новое время" опублікувало статтю під назвою "Служили два товариші", у якій було описано схему закупівлі Житомирським бронетанковим заводом (ЖБЗ) у Польщі у компанії Wtórplast списаних із озброєння розібраних радянських БМП-1 1980-х років випуску. БМП вартістю €20 тис. нібито обходилася українському оборонному бюджету в $205 тис. Видання зазначало, що у 2017 році Міноборони України купило 200 таких бойових машин, заплативши за них $41 млн. Джерела "Нового времени" повідомили, що кінцевим бенефіціаром цієї схеми є нардеп від "Народного фронту", голова комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки й оборони Сергій Пашинський.
У розслідуванні йдеться також про контракт на постачання 100 медичних автомобілів по $32 тис. за кожен, укладений Міноборони у 2017 році з корпорацією "Богдан", яку контролює заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олег Гладковський. Із 50 переданих у зону АТО машин половина зламалася менше ніж протягом року експлуатації, зазначили в "Новом времени". Водночас Міноборони планує придбати ще сотню таких автомобілів.
Пашинський, "Укроборонпром" і Wtórplast заявили про намір судитися із журналом.
Нардеп закликав увести кримінальну відповідальність за журналістські публікації, які підривають обороноздатність країни.
Головний редактор "Нового времени" Віталій Сич повідомив 17 квітня у Facebook, що документи, на яких ґрунтується розслідування, передали в НАБУ.