Сівохо в Маріуполі презентував проєкт Гуманітарної стратегії возз'єднання України photo icon

Сергій Сівохо: Стратегія зможе стати основою державної політики реінтеграції Донбасу. Вона спрямована на повернення людей, а вже потім – територій!
Фото: Национальная платформа примирения и единства / Facebook
Організатором презентації Гуманітарної стратегії возз'єднання України стала Національна платформа примирення і єдності (НППЄ), повідомила пресслужба платформи у Facebook.

Лідер НППЄ Сергій Сівохо розповів, що в основу презентованого документа лягла робота платформи у співпраці з Українським інститутом політики над правками до законопроєкту про перехідний період.

"Уперше за сім років війни на Донбасі з'явилася Гуманітарна стратегія возз'єднання України. У розробленні брали участь провідні українські академіки, а також експерти з питань урегулювання конфліктів. Стратегія зможе стати основою державної політики реінтеграції Донбасу. Вона спрямована на повернення людей, а вже потім – територій!" – сказав Сівохо.

В Україні сьогодні одночасно діє кілька законів, які визначають конфлікт на Донбасі і умови його врегулювання абсолютно по-різному, додав голова Українського інституту політики Руслан Бортник.

"Така ситуація вкрай негативно впливає на послідовність державної політики у врегулюванні конфлікту, створює хаос. Презентована Гуманітарна стратегія возз'єднання України якраз має долати цей хаос, створювати єдність у владі", – зазначив він.

Маріупольський міський голова Вадим Бойченко підтримав ініціативу.

"Коли ми 2015 року ставили запитання жителям Маріуполя: "А чи любите ви своє місто?" – усього лише 36% відповіли: "Так". А сьогодні вже 89% відповідають: "Так, ми любимо місто Маріуполь". І це наше головне досягнення. Я хочу, щоб у Гуманітарній стратегії возз'єднання України ми червоною лінією показали людей, їхню любов і прагнення до возз'єднання за допомогою їхнього серця, за допомогою їхнього ставлення і за допомогою розвитку. Я впевнений, ми повернемо і об'єднаємо всю Україну", – сказав мер міста.

Сівохо повідомив, що найближчим часом заплановано низку таких заходів уздовж лінії зіткнення і на завершальному етапі – у Києві. Повний текст стратегії буде опубліковано на сайті платформи, і кожен охочий зможе взяти участь в обговореннях і подати свої пропозиції, розповів він.