Створюється враження, що непередбачуваність Трампа – усього лише поза, яка чудово придумана і чудово працює – оглядач Фіштейн
Зовнішня політика президента США Дональда Трампа відрізняється ефективністю і зрозумілістю, уважає міжнародний оглядач Юхим Фіштейн.
Дональд Трамп є нетиповим президентом США, який особливо сильно відрізняється від свого попередника Барака Обами. Про це у колонці для "Радио Свобода" написав міжнародний оглядач Юхим Фіштейн.
"Трамп – типове не те: говорить коротко і до смішного зрозуміло, пре як танк, ніколи не ходив до обамівської школи танців "крок вперед і два назад". І девіз його весь із минулого – "Америка на першому місці", так ще Авраам Лінкольн казав. Сама постановка питання розставляє пріоритети в будь-якому контексті, у будь-якій ситуації – і друзі, і вороги знають своє місце", – говорить він.
За словами Фіштейна, за вісім років правління Обами нічого не залишилося, "окрім легкого запаху сірки".
"Іноді створюється враження, що непередбачуваність Трампа – усього лише поза, яка чудово придумана і чудово працює. Кому треба, нехай губляться в здогадах. Недруги нехай бояться, друзі знають, що боятися нічого: диктатури він не увів, багатопартійності не скасував, опозиційного друку не закрив, голлівудських зірок за кордон не вигнав", – пише оглядач.
Він звертає увагу на ефективність і зрозумілість зовнішньої політики нинішнього президента США: максимум віддачі за мінімуму витрат. Перспективною є, за словами Фіштейна, і внутрішня політика. Як приклад він наводить реформу медичного страхування.
"Кавалерійським наскоком її не ввести і не скасувати. Обамі знадобилося 14 місяців для проштовхування реформи, Клінтону – цілих 18, і все одно не вдалося. У Трампа, якщо не вб'ють, попереду часу вагон і маленький візок, причина зриву його законопроекту була чисто косметичною – лідер республіканської більшості Пол Раян виявив, що придумати реформу можна і краще", – зазначає оглядач.
Повідомляють, що за три місяці правління Трампа вартість американських акцій зросла на 12%.
"Трагічного падіння симпатій до президента теж не спостерігають. Він переміг на виборах завдяки голосам 45 відсотків виборців: зараз його підтримка коливається від 43 до 49 відсотків опитаних американців. З таким результатом можна жити", – написав Фіштейн.
Республіканця Дональда Трампа було обрано президентом на виборах 8 листопада 2016 року. 20 січня він офіційно вступив на посаду.
Наприкінці березня рейтинг схвалення Трампа серед жителів США впав до 37%, свідчать результати опитування американського інституту громадської думки Gallup. Це рекордно низький відсоток з початку президентського терміну Трампа.