"Слава Україні!" Трюдо у день десятиліття російської окупації Криму пообіцяв, що Канада й далі підтримуватиме Україну

Трюдо підкреслив, що війна в Україні триває 10 років
Фото: ЕРА

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив 16 березня, що його країна й далі підтримуватиме Україну, яка протистоїть російській агресії ще із 2014 року, коли РФ окупувала Крим. Заяву політика опублікувала його пресслужба.

"10 років тому [президент РФ] Володимир Путін скерував свої війська в Україну, вільну і суверенну країну. За допомогою жорстокої й незаконної кампанії він намагався анексувати український Кримський півострів. Сьогодні, коли Росія намагається захопити ще більше території України, ми підтверджуємо нашу підтримку українського народу та його права визначати своє власне майбутнє", – сказав Трюдо.

Він наголосив, що окупація Росією Криму "була більше ніж нападом на Україну – це був напад на міжнародний порядок, який базується на правилах, і спільні цінності", що поважають, зокрема, й  канадці.

"Путін порушив Статут ООН – основу нашої міжнародної системи – і провів фіктивний референдум, щоб спробувати узаконити свої дії. Після цього були масові репресії проти жителів регіону, особливо проти кримських татар. Канада була поряд з Україною 2014 року, і ми всі все ще підтримуємо Україну сьогодні", – наголосив прем'єр Канади.

Він нагадав, що Канада й Україна підписали "історичну нову двосторонню угоду про співробітництво у сфері безпеки, відповідно до якої цього року Україні буде надано критично важливу військову і фінансову підтримку на суму понад 3 млрд [канадських доларів, тобто $2,22 млрд]".

"Сьогоднішній день є нагадуванням про те, що війна Росії проти України почалася не 24 лютого 2022 року – вона розпочалася 10 років тому. Оскільки Путін усе ще намагається перекроїти карту на свій розсуд, ми зберігаємо однозначну чіткість: територія України залишиться українською, і ми будемо підтримувати українців стільки, скільки потрібно. Слава Україні!" – закінчив Трюдо свою заяву.

Контекст:

Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного "референдуму" 16 березня 2014 року. Україна і більшість інших країн не визнають "приєднання" півострова до РФ.

Після анексії Криму, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.

Українська влада неодноразово заявляла, що налаштована на деокупацію всіх захоплених із 2014 року Росією українських територій, зокрема Криму.