"Слуга народу" звернеться до Зеленського з проханням ініціювати позачергове засідання Ради щодо Конституційного Суду
Заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко вважає, що якщо депутати у вівторок не встигнуть розглянути законопроєкти щодо Конституційного Суду України, це можна буде зробити у форматі робочої групи або на позачерговому засіданні Верховної Ради.
Фракція "Слуга народу" може попросити президента України Володимира Зеленського ініціювати позачергове засідання Верховної Ради, на якому парламентарі розглянуть законопроєкти щодо Конституційного Суду України. Про це 16 листопада на засіданні погоджувальної ради керівників фракцій і груп розповів заступник голови фракції Олександр Корнієнко, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Щодо законопроєктів по КСУ і так далі. Дійсно, якщо ми завтра не встигаємо до якихось із них дійти, то формат робочої групи теж можливий. Але треба розуміти, що час спливає, а вирішувати питання повернення електронного декларування теж треба. Можливо, при підготовці й активній роботі цієї робочої групи в нас є потенціал на позачергове засідання, ініційоване, наприклад, президентом. Ми до нього звернемося. Наприклад, одне засідання тільки по цих законопроєктах, тоді його можна швидко провести", – сказав він.
Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков приєднався до засідання ради за допомогою відеозв'язку. Він перебуває на самоізоляції та лікується від COVID-19. Разумков запропонував створити робочу групу для підготовки компромісного рішення щодо виходу з конституційної кризи. Така група, за словами спікера, має напрацювати необхідні законодавчі ініціативи.
"Я впевнений, що необхідно перейти до другого етапу – створити робочу групу, яка вже почала напрацьовувати ті законодавчі ініціативи, які ми з вами планували. [...] Ми не можемо "займати позицію страуса" і вдавати, що ця проблема вирішиться без нас", – заявив він.
Він додав, що законопроєкт №4304 про відновлення е-декларування залишається актуальним.
Конституційний Суд України 27 жовтня 2020 року скасував частину положень антикорупційних законів і вказав, що встановлення кримінальної відповідальності за декларування свідомо недостовірних даних, а також умисне неподання декларацій є надмірним покаранням за вчинення таких правопорушень.
НАЗК у зв'язку з рішенням КСУ 28 жовтня закрило доступ до реєстру електронних декларацій і припинило їх перевірку, зберігання та оприлюднення. Керівник агентства Олександр Новіков назвав рішення КСУ "нищівною поразкою антикорупційної реформи".
Голова КСУ Олександр Тупицький заявляв, що НАЗК спеціально "розігнало ситуацію", суддя КСУ Ігор Сліденко заявив, що рішення суду не передбачало необхідності закривати реєстр.
29 жовтня після засідання РНБО, виконуючи розпорядження Кабміну, НАЗК відкрило доступ до реєстру електронних декларацій.
Того самого дня Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт, яким пропонує визнати неправомірним рішення КСУ, позбавити повноважень весь склад суду і призначити новий, а також забезпечити безперервність дії антикорупційного законодавства. Тупицький заявив, що цей проєкт закону має ознаки конституційного перевороту і суперечить двом статтям Конституції України. Він стверджує, що зміна складу КСУ може призвести до порушення територіальної цілісності України. Він також не відкидає, що стосовно нього можуть чинити різні провокації, наприклад, йому можуть підкинути російський паспорт або гроші.
3 листопада Рада закликала 11 суддів КСУ, які голосували за скасування частини антикорупційних норм, піти у відставку. 4 листопада 226 нардепів підписали та передали в КСУ заяву із закликом до суддів добровільно скласти повноваження.