"Слуга народу" прокоментувала рішення ЦВК про відмову в реєстрації Вірастюка нардепом

ЦВК 5 травня не зареєструвала Вірастюка нардепом
Фото: Василь Вірастюк / Facebook
Партія "Слуга народу" вважає, що політичні опоненти намагаються відтермінувати визнання нардепом кандидата від цієї політсили на довиборах до Верховної Ради в окрузі №87 Василя Вірастюка. Про це партія заявила в коментарі "Українській правді".

"Нинішня ситуація демонструє, що політичні опоненти намагаються максимально відтермінувати остаточне визнання Василя Вірастюка переможцем. Тим самим вони відбирають у жителів Прикарпаття право мати свого представника в парламенті та з його допомогою вирішувати нагальні проблеми", – ідеться в заяві.

У партії зазначили, що юристи детально вивчать рішення Верховного Суду, який скасував протокол Центрвиборчкому про визнання Вірастюка переможцем виборів. "Слуга народу" заявила, що була третьою стороною в цьому процесі й не брала в ньому участі, але не представляла своєї позиції. У партії зазначили, що ЦВК виконала рішення Верховного Суду.

Контекст:

28 березня проміжні вибори до Верховної Ради відбулися у двох округах – №50 у Донецькій області та №87 в Івано-Франківській. Голосування відбувалося у зв'язку з тим, що обрані в цих округах народні депутати – позафракційний Руслан Требушкін і нардеп від "Слуги народу" Зіновій Андрійович – склали мандати. Андрійович виграв вибори мера Надвірної Івано-Франківської області, Требушкін – вибори мера Покровська Донецької області.

Явка в окрузі №87, за даними Центрвиборчкому, становила 35,05%.

30 березня цілий день підрахунку голосів в окрузі не вели, склад ОВК змінили. Підрахунок відновили ввечері 31 березня. 1 квітня поліція взяла під охорону об'єкти у виборчому окрузі №87.

За даними "Опори", на довиборах до Верховної Ради в окрузі №87 виявлено розбіжності в даних на п'яти дільницях. Зокрема, дані протоколів дільничних виборчих комісій і повторного підрахунку голосів не збігаються тільки в кількості бюлетенів на підтримку кандидата від партії "За майбутнє" Олександра Шевченка, але відповідають один одному за кількістю невикористаних і виданих бюлетенів, підписів у списках виборців, голосів на підтримку інших кандидатів, підкреслюють у заяві організації. Усього в окрузі 117 дільниць.

Поліція відкрила 17 кримінальних проваджень за підсумками виборів в окрузі №87, шість із них – за фактами викрадення виборчих бюлетенів шести дільничних виборчих комісій.

ЦВК на засіданні 5 квітня ухвалила для подальшого опрацювання протокол із мокрою печаткою ОВК про підсумки голосування в одномандатному окрузі №87.

12 квітня Івано-Франківський окружний адміністративний суд визнав протиправним підсумковий протокол ОВК про результати голосування на довиборах у Верховну Раду у 87-му окрузі. В "Опорі" розповіли, що рішення суду не змінює нічого. Старша радниця з правових питань громадської мережі Ольга Коцюруба зазначала, що раніше суди визнали недійсними результати виборів на п'яти дільницях округу, тому потрібно було скласти уточнювальний прокол.

12 квітня ЦВК зобов'язала ОВК №87 скласти уточнений протокол про підсумки голосування. 15 квітня його було складено.

22 квітня ЦВК установила перемогу Вірастюка. Під час обговорення проєкту постанови комісії один із її членів зазначив, що не можна однозначно встановити, чи вплинуло зникнення бюлетенів у цьому окрузі на результати виборів. За його словами, ЦВК не може це з'ясувати, тому що в неї немає функцій досудового розслідування.

Громадянська мережа "Опора" повідомляє, що, згідно з протоколом, Вірастюк здобув 15 536 голосів виборців, а Шевченко – 15 114 голосів.

5 травня ЦВК не зареєструвала Вірастюка нардепом через відсутність правових підстав. Причиною стало те, що увечері 1 травня Велика палата Верховного Суду визнала протиправними дії ЦВК щодо встановлення результатів виборів в окрузі №87 і скасувала протокол від 22 квітня, згідно з яким Вірастюка визнавали переможцем виборів.