"Слуга народу" в Полтавській міськраді запропонує свій порядок денний без сумнівних питань – нардеп Устенко

Олексій Устенко: Ми за повне перезавантаження міської влади в Полтаві
Фото: Олексій Устенко / Facebook
Команда "Слуги народу" в Полтавській міській раді не братиме участі в сесіях, порядок денний яких формують із додаванням "спірних питань", і виступає за негайне формування нового порядку денного з проєктів рішень, котрі не викликають сумнівів, що їх ухвалення буде винятково на користь полтавців. З такою заявою у Facebook виступив 24 березня народний депутат від "Слуги народу" Олексій Устенко.

"Ми завжди викривали й виступали проти зловживань влади на чолі з нині відстороненим судом за корупцію полтавським міським головою Олександром Мамаєм. Полтава підійшла до визначального рубежу і знаходиться перед важливим вибором – або місто буде розвиватися, або все залишиться, як було раніше. Наша чітка позиція і наш вибір – Полтава повинна позбутися такого ганебного явища, як "мамаївщина", і далі розвиватися так, щоб стати містом, комфортним для всіх, хто в ньому живе. А не бути зручною "годівницею" для купки людей, наближених до відстороненого міського голови", – написав нардеп.

Він заявив, що прибічники Мамая намагаються нав'язати в Полтаві сценарій "Мамай 2.0".

"Вони хочуть законсервувати ситуацію, прикриваючись популістськими гаслами, і далі нічого не змінювати в місті, а протягувати ті ж рішення, які були вигідні засудженому за корупцію голові. Зокрема, і ті рішення, до яких був і є інтерес у правоохоронців. Принципова позиція команди "Слуги народу" – усі, хто допомагав раніше грабувати Полтаву і полтавців, не повинні й далі мати можливість це робити. Ми за повне перезавантаження міської влади в Полтаві. Тільки після цього можна розраховувати на те, що міська влада буде працювати в інтересах громади, а не для реалізації корупційних схем", – написав Устенко.

За словами політика, секретар міськради Андрій Карпов лише на словах прагне очищення влади, а насправді намагається протягнути через міськраду "шкурні" питання.

"При цьому Андрій Карпов у найгірших традиціях свого попередника намагається спекулювати на питаннях підтримки військових. Він включає в порядок денний разом зі "шкурними" питаннями проєкти рішень, які мають суспільну вагу і резонанс. Так він намагається вчинити і на цьому засіданні сесії. Але ці маніпуляції навколо військових не пройдуть. Наголошуємо, що фракція "Слуга народу" завжди підтримувала і буде підтримувати українських захисників. Однак ми не дамо маніпулювати питаннями підтримки військових, щоб організувати голосування за певні питання, які вигідні купці людей, і продемонструвати наявність більшості в міськраді. Шантаж із боку Андрія Карпова та його політичних соратників не пройде", – наголосив народний депутат.

24 березня в Полтавській міськраді не відбулася запланована сесія, оскільки на засідання прийшло лише 19 депутатів, для кворуму необхідно щонайменше 22. Про це повідомив сайт міськради.

Контекст:

Мамай був мером Полтави у 2010–2018 роках, 2020-го він знову виграв вибори. Політик неодноразово потрапляв у скандали.

4 грудня 2021 року в ефірі телеканала "Наш" Мамай заявив, що на Донбасі один з одним воюють США та Росія. "Спілкуючись із жителями нашого міста, ще більше і більше переконуюсь і сам особисто, і бачу позицію населення (щодо політики), то все-таки мені здається, що в нас відбуваються ці бойові дії на нашій території – воюють дві наддержави. Це Сполучені Штати Америки і Росія", – сказав мер. Мамай також висловив жаль через те, що Україна припинила співпрацю з Росією. "Дуже прикро, що йде брат на брата", – додав він.

Після цього Мамай потрапив до бази сайта "Миротворець" як "пособник терористів і російських окупантів".

22 грудня 2021 року депутати Полтавської міської ради намагалися відправити Мамая у відставку, але для цього забракло шести голосів.

29 грудня 2022 року правоохоронці повідомили Мамая про підозру в поширенні відомостей про розміщення Збройних сил України. За даними Офісу генерального прокурора, чиновник на брифінгу 15 грудня несанкціоновано поширював інформацію щодо дислокації підрозділів ЗСУ.

У СБУ уточнили, що ці відомості "не розміщувалися у відкритому доступі ні Генеральним штабом ЗСУ, ні Міноборони, ні іншими уповноваженими державними органами". 1 березня 2023 року обвинувальний акт щодо Мамая передали до суду, повідомляла прокуратура Полтавської області.

2 березня Вищий антикорупційний суд України засудив мера Полтави до п'яти років ув'язнення умовно в межах іншого кримінального провадження – про працевлаштування до комунальної організації жінок, які виконували в нього вдома хатню роботу. Як довело в суді слідство, протягом січня 2021-го – березня 2022-го фіктивні працівниці комунальної організації отримали з бюджету зарплату на загальну суму майже 572 тис. грн, водночас вони насправді виконували обов'язки хатніх працівниць за двома адресами Мамая.