"Слуга народу" зволікає з поданням фінансового звіту – Комітет виборців України
Політична партія "Слуга народу" не надала звіту про майно і фінансові зобов'язання із січня до березня 2020 року, розповіли в Комітеті виборців України.
Політична партія "Слуга народу" вже протягом семи місяців не надає фінансового звіту, повідомив у Facebook 14 грудня Комітет виборців України (КВУ).
Політсила не оприлюднила звіту про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за перший квартал 2020 року (із січня до березня). Партійці мали подати його не пізніше за початок травня. Однак зміни в законі "Про політичні партії в Україні" дозволили перенести оприлюднення фінзвітів до кінця карантину, підкреслили в комітеті.
Решта парламентських партій, зокрема "Європейська солідарність", ВО "Батьківщина", "Опозиційна платформа – За життя" і "Голос", відзвітували за вказаний період. Документи доступні на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), додали у КВУ.
Звіт партії має відображати доходи і видатки за звітний період, зокрема кошти, витрачені з держбюджету України.
"Парламентські партії не мають зволікати з поданням звіту, прикриваючись карантином. Фактично парламентські партії створили для себе особливі умови, які дозволили їм не подавати звітів під час карантину", – прокоментував ситуацію щодо "Слуги народу" голова КВУ Олексій Кошель.
У "Слузі народу" обіцяли вказати у фінансовому звіті видатки на проведення всеукраїнського опитування 25 жовтня, але, коли воно буде, зараз спрогнозувати неможливо, додав Кошель. Раніше представники цієї партії відмовлялися назвати суму, витрачену на проведений в день місцевих виборів 25 жовтня опитування "П'ять питань" від президента України Володимира Зеленського. Тоді українцям запропонували відповісти на такі запитання:
- Чи потрібно запровадити довічне ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах?
- Чи підтримуєте ви створення на Донбасі вільної економічної зони?
- Чи потрібно скоротити Верховну Раду України до 300 народних депутатів?
- Чи підтримуєте ви легалізацію медичного канабісу для зменшення болю у тяжкохворих?
- Чи потрібно Україні на міжнародному рівні порушити питання про застосування гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом?
Фінансувала дослідження партія "Слуга народу", організацією і проведенням опитування займалася компанія "Зе медіа". Попередньо голова партії, нардеп Олександр Корнієнко говорив, що бюджет опитування становив приблизно 30 млн грн.
Офіс президента підкреслював, що результати опитування не матимуть юридичних наслідків.
НАЗК зупиняло фінансування "Слуги народу" на III і IV квартали 2020 року у зв'язку зі зверненням партії. Загальна сума, від якої відмовилася партія, становила понад 70 млн грн.
На останніх парламентських виборах, які відбулися в липні 2019 року, "Слугу народу" підтримало 43,16% виборців, "Опозиційну платформу – За життя" – 13,05%, "Батьківщину" – 8,18%, "Європейську солідарність" – 8,1%, "Голос" – 5,82%. Інші партії не подолали 5-відсоткового бар'єра.