Смертельна ДТП на блокпості. Суддя Тандир був п'яний у момент аварії – ДБР
Голова Макарівського районного суду Київської області Олексій Тандир, підозрюваний у ДТП, унаслідок якої на блокпості загинув військовослужбовець Національної гвардії, перебував у стані алкогольного сп'яніння в момент події. Про це 11 липня повідомила в Telegram пресслужба Державного бюро розслідувань.
"Судово-психологічна експертиза підтвердила, що суддя, який на смерть збив на блокпості в Києві військовослужбовця Національної гвардії України, перебував на момент ДТП у стані алкогольного сп’яніння", – ідеться в повідомленні ДБР.
Бюро зазначає, що, маючи "спеціальні юридичні знання та професійні навички", суддя вживав заходів для того, щоб приховати сліди алкогольного сп'яніння й "унеможливити встановлення кількості алкоголю у відібраних у нього біологічних рідинах".
"Проте завдяки судово-психологічній експертизі слідство змогло довести, що суддя в момент смертельної ДТП перебував у стані алкогольного сп’яніння", – заявили у ДБР.
У бюро також повідомляють, що, згідно з висновками іншої експертизи, суддя їхав за кермом автомобіля в момент аварії зі швидкістю 100 км/год.
Адвокатка Тандира Ірина Бовнегра в коментарі "Суспільному" заявила, що стороні захисту не було відомо про проведення експертизи й відповідну інформацію захист дізнався зі ЗМІ. Вона додала, що тексту експертизи захист ще не бачив.
Бовнегра додала, що результати такої експертизи оскаржити не можна, проте можливо провести повторні або комплексні експертизи. Однак, за словами адвокатки, спочатку захист має ознайомитися із самою експертизою.
Контекст:
У ніч на 26 травня в Києві сталася ДТП, унаслідок якої загинув нацгвардієць Вадим Бондаренко. За інформацією ЗМІ, у ніч ДТП військовослужбовець пішов розставляти інженерні загородження на блокпості, а коли він повертався з блокпоста, у нього на великій швидкості влетів Lexus.
Про підозру за фактом скоєння смертельної ДТП у стані алкогольного сп'яніння повідомили 26 травня голову Макарівського райсуду Тандира. Його затримали. Як зазначали у ДБР, Тандир від медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння відмовлявся. Він заперечував, що був за кермом, і стверджував, що не був п'яним.
У Макарівському райсуді визнали, що ДТП сталася "за участю" голови суду, і пообіцяли сприяти слідству.
За клопотанням прокуратури суд дозволив примусово взяти біологічні зразки у Тандира.
Вища рада правосуддя (ВРП) 27 травня дала згоду на тримання Тандира під вартою. 28 травня його заарештували на два місяці без права внесення застави. Київський апеляційний суд 19 червня залишив чинним рішення суду першої інстанції про арешт Тандира.
2 червня ВРП тимчасово усунула Тандира від здійснення правосуддя.
У Бондаренка залишилися дружина і троє дітей. Його батько і брат зараз захищають Україну на найгарячіших напрямках, розповіли у МВС.