Смешко: Оточення Зеленського сіло на старі корупційні схеми. Із ким вони боротимуться, якщо вони самі залізли чотирма лапами в цю корупцію? G

Смешко: Друзі президента вже сіли на схеми, в яких попередні і теперішні чиновники переплітаються
Фото: sylaichest.org
Колишній голова Служби безпеки України, ексначальник Головного управління розвідки Міноборони Ігор Смешко в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив думку, що до корупційних схем в Україні залучене найближче оточення президента Володимира Зеленського, саме тому прогресу в боротьбі з корупцією в Україні немає.

Колишній голова Служби безпеки України, ексначальник Головного управління розвідки Міноборони Ігор Смешко вважає, що рівень корупції в Україні за президентства Володимира Зеленського не зменшився. Таку думку він висловив в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.

Він переконаний: Зеленський і його команда не уявляли, з якими завданнями їм доведеться зіткнутися, прийшовши до влади.

"Команда, з якою прийшов Зеленський, – це випадково набрані люди. Люди без досвіду, без бачення. Сам Зеленський, з огляду на свою попередню професійну діяльність, нічого в цьому не розумів і не бачив. Ось якби він прийшов [до влади] у Німеччині, Франції, Швейцарії... У принципі, машина, яку 200–300 років будували, вона ешелонована, розподілена, можливо, вона дала б йому можливість грати роль президента. Продовжувати грати роль. Але він прийшов у систему, яка жодного стосунку до демократії не має. Феодально-кланова, корупційна система, захована від суспільства. Ми перше місце за корупцією в Європі посідаємо. Ці корупційні потоки тривають", – сказав Смешко.

На його думку, зараз у корупційних схемах беруть участь люди, наближені до президента.

"Він навіть свого оточення проконтролювати не може. Скільки вже скандалів було! Вони просто сідають на старі потоки. Як при цьому вони можуть боротися зі злочинами попередньої влади?" – обурився Смешко.

Він нагадав, що під час виборчої кампанії 2019 року Зеленський говорив своєму супернику, п'ятому президенту Петрові Порошенку: "Я ваш вирок".

"А як він може боротися [з корупцією], якщо під ним його друзі? А друзі вже десь сіли на [старі] схеми, в яких попередні і теперішні [чиновники] переплітаються. Грубо кажучи: Одеський припортовий завод. Це флагман, який може приносити мільярди. А його штучно банкрутують, його хочуть приватизувати за копійки. Ці всі потоки, вони ж залишилися. Ніхто не покарав за корупцію на цьому заводі за часів попереднього президента, вона десь вже замикається на нову команду... Корупції не те що менше не стало, вона стала ще цинічнішою", – сказав Смешко.

На його думку, президент і його найближче оточення в цьому плані нагадують "варварів часів Римської імперії".

"Вони сідають наверх цієї системи, яка моментально їх усіх корумпує. Вона у них вибиває можливість боротися навіть з попередньою корумпованою системою і карати попередні злочини. А як вони будуть це робити, якщо механізм усередині цієї системи один і той самий? [У схемах злучені] одні і ті самі ділки, які моментально перефарбовуються: його при дворі у Порошенка приймали, а зараз приймають у Зеленського. З ким вони боротимуться, якщо вони самі залізли чотирма лапами в цю корупцію?" – сказав ексголова СБУ.

Бацман заперечила, що у ЗМІ дійсно були розслідування про корупцію в оточенні Зеленського, але сам президент не є корупціонером.

"А нам від цього легше? Нам легше, що хороша людина – Зеленський Володимир Олександрович – [керує країною]? Він був і є одним із найталановитіших артистів. Я не можу поставити під сумнів його людських спонукань – напевно, він хотів як краще. У мене немає підстав думати, що він хотів як гірше. Він, як мені розповідають, уміє дружити. Це гарна риса, але вона гарна на певному рівні", – зазначив Смешко.

Інтерв'ю зі Смешком вийде сьогодні на YouTube-каналі "Алеся Бацман". Трансляція розпочнеться о 18.00

Актор, художній керівник студії "Квартал 95" Зеленський став президентом 2019 року. У другому турі за нього проголосувало 73,22% виборців, за п'ятого президента Петра Порошенка – 24,45%.

За даними міжнародної організації Transparency International, 2019 року Україна погіршила позиції в рейтингу сприйняття корупції. Вона посідає 126-те місце серед 180 країн. Рейтингу за 2020 рік ще не опублікували.

Зеленський називав боротьбу з корупцією одним із головних завдань на посаді президента. Водночас, за його словами, боротьба з корупцією – це "довга битва".