Смешко: Порошенко з 1998 року у вищих органах влади, але якимось чином став мільярдером
Щоб стати гарним державником чинному президенту України Петрові Порошенку потрібно було відмовитися від бізнесу. Таку думку в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону висловив екс-начальник Головного управління військової розвідки Міноборони, колишній голова Служби безпеки, кандидат у президенти України Ігор Смешко.
Чинний президент України Петро Порошенко в жодному разі не повинен переобратися на другий термін. Таку думку в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону на телеканалі "112 Україна" висловив екс-начальник Головного управління військової розвідки Міноборони, колишній голова Служби безпеки, кандидат у президенти України Ігор Смешко.
"Очевидно, що після першого туру президентських виборів доведеться об'єднуватися тим силам, які готові змінювати ситуацію у країні. Головний ворог України – тотальна політична корупція, зубожіння населення, економічне падіння. Потрібно, щоб політики перестали красти. Безумовно, що політичним силам доведеться об'єднуватися проти найбільшого зла. Продовження курсу чинного президента – це кінець української державності. Росія чекає дестабілізації всередині України. Українці повинні зрозуміти: в України немає шансу на третій Майдан. Третій Майдан – це кінець державності України", – сказав екс-голова СБУ.
Він підкреслив, що керівництво РФ тільки й чекає, щоб в Україні відбувся Майдан.
"Імовірний другий термін Порошенка – це біда для України. І дуже погано, що він цього не розуміє. У Порошенка був шанс увійти в історію одним із засновників української державності. На жаль, у Порошенку бізнесмен переміг державника", – заявив кандидат у президенти.
Смешко зазначив, що скандал в "Укроборонпромі" – це "лакмусовий папірець, який показав рівень непрофесіоналізму чинної влади".
"Ця ситуація не просто показує непрофесіоналізм, це рівень національної зради під час війни. Я не розумію, як можна красти криваві гроші у хлопців, які реально зупинили ворога. При цьому вони самі себе одягали, їх забезпечували волонтери. В ефірі телеканала "1+1", де обговорювався скандал в "Укроборонпромі", я запитав генпрокурора: що ви тут робите? Військово-технічне співробітництво та забезпечення армії – це президентська вертикаль. Розвідувальне і контррозвідувальне забезпечення – це все по прямій іде до президента. Ці заяви генпрокурора: "Добре, що журналісти допомогли, але ми вже майже все самі розслідували" – на кого вони орієнтовані? Хто відповів за ці злочини? Від кого п'ять років закривали оборонний бюджет? Від народу", – зазначив Смешко.
Він вважає, що проблема полягає в тому, що чинний президент – бізнесмен.
"Незважаючи на те, що з 1998 року він увесь час був у вищих органах влади, йому якимось чином вдалося стати мільярдером. Очевидно, що його покликанням є бізнес. Щоб стати державником, потрібно було повністю від цього відмовитися", – сказав Смешко.
Вибори президента в Україні призначено на 31 березня 2019 року. Виборча кампанія стартувала 31 грудня 2018 року. 8 березня Центрвиборчком затвердив остаточний список із 39 кандидатів у президенти.