Смешко: В Україні криза політичної системи. Усе побудовано на брехні
Усі представники української влади порушують законодавство країни, заявив колишній начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони, екс-голова Служби безпеки України, кандидат у президенти Ігор Смешко.
Дії нинішньої української влади спрямовані на досягнення власних цілей. Про це 12 лютого в ефірі телеканала "Наш" сказав колишній начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони, екс-голова Служби безпеки України, кандидат у президенти Ігор Смешко.
"На жаль, ще раз констатуємо: у країні криза політичної системи. Усе брехня, усе побудовано на брехні. Якби президентська вертикаль відверто сказала: у нас немає жодної демократії, у нас є авторитарна система управління, де ми беремо всю повноту влади на себе і відповідаємо за все в країні – за всі реформи, за недофінансування, за тарифну політику, збідніння населення, за те, що втратили навіть те краще, що було в 1991 році. Система охорони здоров'я, система освіти, і навіть українська культура в ті часи була на досить високому рівні", – зазначив Смешко.
На його думку, у нинішньої української влади неправильний підхід до проведення реформ.
"Ніхто ніколи не проводить реформи, не будує нового будинку, поки не зруйнує старого. Спочатку – проект нової будівлі, завезення матеріалів, фахівці, які будують, а потім уже переходять туди жити. Але у нас на сьогодні немає розподілу трьох гілок влади. Уся влада зосереджена в Адміністрації Президента України", – сказав Смешко.
Він наголосив, що цього немає ні в Конституції, ні в законодавстві щодо виконавчої гілки влади.
"Усі [у владі] порушують законодавство! Мене на Заході весь час питали: що у вас за уряд? У вас же уряд виконувачів обов'язків. У вас посли не призначаються роками, у вас міністри не призначаються, а "в.о.", у вас конфлікт інтересів між посадою президента і прем'єр-міністра. Президент має силові структури і тим самим має очі та вуха, тобто контролює уряд зсередини, але він не бере на себе відповідальності – формально, перед Кримінальним кодексом! – за бюджет, за власність. За це відповідає прем'єр. А будь-який прем'єр, навіть найкращий друг президента, уже на другий день думає: ну добре, ти розставив своїх людей у державні адміністрації, у тебе силові структури, а у мене є бюджет, спробую свою політичну силу зробити і на наступних виборах спробую тебе змінити. Це розриває країну зсередини", – резюмував кандидат у президенти.