Смешко заявив, що ФБР незабаром оприлюднить факти співпраці керівництва партії "Свобода" з Януковичем
Під час розслідування справи американського політтехнолога Пола Манафорта співробітники Федерального бюро розслідувань задокументували факти співпраці керівництва української партії "Свобода" і екс-президента Віктора Януковича, заявив екс-голова Служби безпеки України і кандидат у президенти Ігор Смешко.
Федеральне бюро розслідувань США має факти про співпрацю української партії "Свобода" з екс-президентом України Віктором Януковичем. Про це в ефірі телеканала ZIK 6 березня заявив екс-начальник Головного управління військової розвідки Міноборони, колишній голова Служби безпеки, генерал-полковник, кандидат у президенти України Ігор Смешко.
За його словами, верхівка партії "Свобода" співпрацювала й отримувала фінансування від Януковича. А ФБР, яке веде розслідування українського сліду у справі американського політтехнолога Пола Манафорта, найближчим часом оприлюднить ці відомості.
Він висловив думку, що зв'язки між Януковичем і керівництвом правої опозиції "стануть справжнім шоком для українського суспільства".
Він також розповів, що, за даними розслідування ФБР, політична еліта часів Януковича обговорювала з Манафортом питання, зокрема, як штучно створювати в Україні антисемітські настрої.
Кандидат у президенти наголосив, що винним доведеться відповідати за зв'язки, які на сьогодні вже задокументували правоохоронні органи.
Народний депутат від Блоку Порошенка Сергій Лещенко в серпні 2016 року заявляв, що партія "Свобода" фігурує у списках так званої чорної бухгалтерії Партії регіонів.
Із квітня до серпня 2016 року Манафорт керував виборчим штабом президента США Дональда Трампа. У серпні у ЗМІ з'явилася інформація, що Манафорт із 2007-го до 2012 року нелегально отримав $12,7 млн готівкою від екс-президента України Віктора Януковича і Партії регіонів. Після цих публікацій Трамп звільнив Манафорта.
Окружний суд штату Вірджинія розглядає справу про фінансові злочини, що переважно пов'язана з роботою політтехнолога в Україні. Манафорта обвинувачують у наданні податковим органам неправдивих відомостей про доходи і приховуванні інформації про офшорні рахунки. У серпні 2018-го журі присяжних визнало його винним за вісьмома з 18 пунктів обвинувачення.
Екс-голову штабу Трампа також обвинувачують у змові проти Сполучених Штатів із метою ухилення від сплати податків. У вересні 2018 року політтехнолог уклав угоду з обвинуваченням: він погодився співпрацювати з прокурорами в розслідуванні про ймовірне втручання Росії у виборчий процес у США. Манафорт визнав провину в змові проти США і в змові з метою перешкоджання правосуддю.
Вирок у першій справі мають винести 7 березня, у другій – 13 березня.