Смешко: Зеленський має сказати: "Я хочу залишитися порядною людиною, тому проведімо дострокові парламентські вибори, а потім президентські" G

Смешко: Їм потрібно сказати: "Ми влізли не у свою справу, ми не компетентні. Друзі, вибачте нам"
Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com
Колишній голова Служби безпеки України, ексначальник Головного управління розвідки Міноборони Ігор Смешко в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив думку, що при владі в Україні перебувають некомпетентні люди і президент Володимир Зеленський має ініціювати дострокові вибори у країні.

Колишній голова Служби безпеки України, ексначальник Головного управління розвідки Міноборони Ігор Смешко вважає, що в Україні треба провести дострокові вибори. Таку думку він висловив у інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.

На його думку, у владі в Україні перебувають некомпетентні люди, яких треба змінити.

"Ми говоримо про президента, його більшість у парламенті та сформований Кабінет Міністрів чи про гарних хлопчиків? Хлопчиків, які сіли не у свої крісла і побачили, що вони не в змозі запустити економіку, не в змозі наповнити бюджет, не в змозі подолати корупцію і зробити верховенство права, не в змозі підрихтувати державні механізми, які не працюють. Вони кажуть: "А що нам робити? Ну так воно і є. Як робити, ми не знаємо". То продаймо те, що ще не розпродано, і позичмо гроші! – зіронізував Смешко. Що їм робити? Їм потрібно сказати: "Ми не в змозі [щось змінити], ми влізли не у свою справу, ми некомпетентні. Друзі, вибачте нам, давайте готувати наступні дострокові вибори [парламенту]".

Бацман уточнила, ідеться тільки про парламентські вибори чи про президентські теж.

"Для початку – про парламентські. А якщо президент [Володимир Зеленський] так буде далі поводитися... Якщо він хоче бути чесною людиною, він має сказати: "Я не уявляв собі завдань, які стоять перед країною. Я не уявляв, що у мене немає кадрового резерву. Я не уявляв, яких людей потрібно підбирати... Друзі, ви мені вибачте, але я хочу залишитися порядною і чесною людиною, тому спочатку парламентські вибори проведімо, а потім, очевидно, треба готувати і дострокові президентські вибори", – запропонував ексголова СБУ.

Він переконаний, що людина, "яка має честь і совість", не може вчинити інакше.

На думку Смешка, про ефективність будь-якої влади можна судити за такими напрямами: економіка, армія, дипломатія, інформаційна політика, наука, культура, освіта, екологія та демографія.

"Це показники, за якими потрібно судити. Вони не поліпшуються. Усі розмови протягом двох років [зводяться до такого]: "А що нам робити?" – обурився він.

Інтерв'ю зі Смешком вийде сьогодні на YouTube-каналі "Алеся Бацман". Трансляція розпочнеться о 18.00

Останні президентські й парламентські вибори відбулися в Україні 2019 року. Президентські були черговими, а парламентські – достроковими. На президентських виборах перемогу здобув актор, художній керівник студії "Квартал 95" Зеленський. У другому турі за нього проголосувало 73,22% виборців, за п'ятого президента Петра Порошенка – 24,45%. За підсумками парламентських виборів до Верховної Ради пройшло п'ять партій: "Слуга народу" набрала 43,16% голосів, "Опозиційна платформа – За життя" – 13,05%, "Батьківщина" – 8,18%, "Європейська солідарність" – 8,1%, партія "Голос" – 5,82%.

За даними опитування, яке Соціологічна група "Рейтинг" проводила на початку січня 2021 року, Зеленський знову переміг би на виборах, якби вони відбулися найближчим часом. За нього готові проголосувати 26,2% тих, хто має намір брати участь у виборах і визначився з кандидатом. На другому місці співголова парламентської фракції "Опозиційна платформа – За життя" Юрій Бойко (16,6%), на третьому – Порошенко (13,3%). У партійному рейтингу теж, як і раніше, лідирує пропрезидентська сила "Слуга народу", її підтримує 21,6% респондентів. П'ятивідсотковий бар'єр на виборах також подолали б "Опозиційна платформа – За життя" (17,4%), "Європейська солідарність" (14,5%), "Батьківщина" (10,9%), "Українська стратегія Гройсмана" (5,7%) і Радикальна партія (5,6%).

Чергові президентські вибори мають відбутися 2024 року, а парламентські – 2023-го або 2024-го.