Спартц вважає, що Україна не готується до війни, а українці "поводяться так, ніби війни немає"

Спартц народилася та виросла в Україні. Вона вважає, що українці не зрозуміли серйозності війни
Фото: ЕРА
Членкиня Палати представників США від Республіканської партії Вікторія Спартц, яка попросила президента США Джо Байдена перевірити "російські зв'язки" глави Офісу президента України Андрія Єрмака, дала інтерв'ю українському виданню "Європейська правда" й висловила твердження, що Україна "не готується до війни".

Спартц розповіла про занепокоєння республіканців і демократів у Конгресі США щодо того, як буде організовано контроль за витрачанням допомоги, яку передають Україні.

"Проблема, про яку я говорю, існує на двопартійному рівні! І вам потрібно її вирішувати!.. Проблеми в України будуть великі, якщо Україна зараз не зможе з нами домовитися. Якщо Конгрес не відчує, що ми можемо вам довіряти. Це ж не в мені питання. Українці не розуміють, що у Конгресу є відповідальність робити нагляд, oversight щодо того, куди та на що витрачають американські гроші. Нас для цього обирають наші виборці", – заявила вона.

Конгресвумен у відповідь на запитання про главу ОП та контроль за витрачанням коштів, сказала, що "проблема не в Єрмаку".

"Проблема – не Єрмак. У вашій країні є проблеми, які не вирішуються. І коли я питаю, чому вони не вирішуються, то наші люди мені кажуть, що через Єрмака. Тому це і піднялося. Проблема – те, що ваша країна не готується до війни, не робить потрібні речі, і це мене дуже турбує. Якщо ця людина не є джерелом проблем, тоді треба дивитися, що далі, чому ці проблеми відбуваються. Тому що зараз у вас відбувається не те. Ви до війни не готуєтеся. Ви навіть поводитеся так, наче у вас війни немає!" – продовжила вона.

Журналісти запитали, чи серйозно вона говорить це двом українцям. "У той час, коли є загиблі рідні та друзі, ви кажете, що ми не відчуваємо, не готові до того, що війна?" – обурилися вони.

Спартц заявила, що міркує так, бо була в Україні "від заходу до сходу".

"І якщо у вас війна, то кожна людина в Україні, від малого до великого, має бути частиною війни. Але коли проїжджаєш вашими містами, коли дивишся, як ваші міста готуються до атак, то бачиш, що багато де це не відбувається. Ви все чекаєте, що все Захід буде робити. Люди сидять у ресторанах у Києві, наче війни у вас уже немає, тому що війна пішла на схід. Якщо у вас така велика війна, то вся індустрія, всі люди ваші мають над цим працювати. Але це ваше питання. Мене це не обходить. А для мене питання в тому, що якщо ми витрачаємо в Україні кошти американських платників податків, то ми повинні бути впевнені, що ці кошти йдуть до тих хлопців, які воюють у вас", – додала вона.

Конгресвумен вважає, що "всі мають робити окопи", українці, на її думку, не розуміють, що в країні – війна.

"Україна і кожен українець повинні зрозуміти, що у вас дуже серйозна війна. Потрібно, щоб люди, хто чим може, допомагали вашій армії, допомагали військовим, людям, які хочуть воювати. Кожен повинен зробити, хто що може, хто чим може допомагати. Ви повинні перейти на воєнні рейки. Я раджу не недооцінювати вашого противника", – заявила Спартц.

Контекст:

Спартц – уродженка Чернігівської області, вона народилася 1978 року. 2000 року Спартц виїхала до США, а за 20 років стала першою конгресвумен, яка народилася і виросла в Україні, зазначає "ВВС News Україна".

Спартц 8 липня звернулася до президента США Джо Байдена з проханням надати пояснення щодо процедур нагляду, пов'язаних із главою Офісу президента України Андрієм Єрмаком, і перевірити інформацію про "його ймовірні зв'язки з Росією".

У листі вона згадала також заступника глави ОП Олега Татарова, якого звинуватила у затягуванні призначення голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

У МЗС України розкритикували звернення Спартц, заявивши, що її дії "є неприхованою спробою повернути в американську політику класичні наративи російської пропаганди про начебто зв’язки керівництва України з Росією і втягнути нашу державу у внутрішню політику США".

9 липня демократка Марсі Каптур, яка є співголовою проукраїнського кокусу у Конгресі США, висловила підтримку Офісу президента України. Вона зокрема заявила, що "ті, хто поширює дикі наративи, спрямовані на підрив позицій українських чиновників під час війни", допомагають президенту РФ Володимирові Путіну та його пропагандистам.

Українці лише у межах двох акцій за останні тижні зібрали 1 млрд грн на безпілотники – 600 млн грн у межах проєкту "Народний Bayraktar" наприкінці червня та 400 млн грн – на "армію дронів" (проєкт стартував 1 липня).