Співачка Руслана: Законопроєкт про авторські права настільки звужує базу зборів відрахувань за приватне копіювання, що йдеться про фактичне їх скасування
Представники організацій колективного управління (ОКУ), зокрема "Автори і видавці" Лижичко, заявили, що Міжнародний альянс інтелектуальної власності (IIPA), який розробляє головний висновок для американського "Списку 301" за рівнем піратства у країнах світу, негативно оцінив спробу реформи в Україні відрахування авторських зборів із носіїв інформації.
В українському Офісі простих рішень і результатів назвали ці заяви "маніпуляціями".
"Відрахування за приватне копіювання – це платежі, якими бізнес фінансує культуру, насамперед музику й кіно. Законопроєкт №4537 настільки звужує й обмежує базу зборів відрахувань за приватне копіювання, що йдеться про фактичне скасування цих відрахувань. Тому Міжнародний альянс інтелектуальної власності (IIPA) повністю має рацію, зазначаючи у спеціальному звіті для "Списку 301", що законопроєкт №4537 фактично скасовує відрахування за приватне копіювання, і цей законопроєкт треба відкликати. Нагадаю, що, окрім цієї поважної міжнародної інституції, проти законопроєкту №4537 виступили практично всі міжнародні організації, що займаються авторським правом (IFPI, ICMP, CISAC, IFFRO), а також десятки українських авторів і виконавців, художників і літераторів, а також Національна спілка кінематографістів України", – відповіла Лижичко на заяву офісу.
Контекст:
Законопроєкт №4537 зареєстрували у Верховній Раді наприкінці 2020 року.
У звіті Міжнародного альянсу інтелектуальної власності в межах підготовки "Спеціального звіту 301" ішлося, що Українське агентство з авторських і суміжних прав (УААСП) не платить роялті правовласникам. Ці дані спростували американські ОКУ: American Society of Composers, Authors & Publishers і Broadcast Music, Inc, заявляли у громадській організації УААСП, яку очолює лідер гурту "Друга ріка" Валерій Харчишин.