Співак: Спочатку невідворотність покарання депутатів за корупцію, потім – деолігархізація
"Протягом 2020 року 97 депутатів придбали машини, квартири, земельні ділянки. Це не я придумав, це їхні декларації. Тому найбільші олігархи – це ті, хто приходить до влади в одних джинсах, а за два роки купує собі яхти, палаци, машини, і не лише в Україні", – сказав Співак.
На його думку, закон про деолігархізацію не працюватиме, якщо не буде забезпечено невідворотності покарання за корупцію.
"Що б я зараз робив на місці [президента України] Володимира Зеленського? Зрозуміло, що в Україні відсутня фундаментальна причина існування держави – неминучість покарання, невідворотність покарання", – сказав Співак.
Контекст:
15 квітня на засіданні РНБО президент України Володимир Зеленський анонсував розроблення "фундаментального законопроєкту про статус олігарха в нашій країні". Він доручив зайнятися підготовкою документа РНБО, Офісу президента і Антимонопольному комітету.
На думку експомічника держсекретаря США, американського дипломата Деніела Фріда, дотримання законності має стати головною вимогою у процесі обмеження впливу олігархів, і насамперед це стосується загрози перерозподілу бізнесу та ЗМІ.