Справа про ПВК. Екскомандира батальйону "Донбас" відправили під арешт

Віногродський пробуде під домашнім арештом до 24 травня
Фото: hromadske.ua
Слідство вважає, що екскомандир батальйону "Донбас" Анатолій Віногродський разом з екснардепом Семеном Семенченком створили у США компанію Donbass Battalion Сorporation задля одержання контрактів і здійснення охоронної діяльності на території Афганістану, Сирії, Іраку.

Печерський районний суд Києва 29 березня відправив під цілодобовий домашній арешт до 24 травня екскомандира батальйону "Донбас" Анатолія Віногродського (позивний Гал). Про це повідомляє hromadske.

За даними слідства, у 2018 році екснардеп Семен Семенченко і Віногродський створили у США компанію Donbass Battalion Сorporation задля одержання контрактів і здійснення охоронної діяльності на території Афганістану, Сирії, Іраку.

Для цього Віногродський нібито познайомив Семенченка із громадянином Казахстану Іллею Борисенком. Останній виділив їм $1 млн, земельну ділянку, де вони організували базу для тренувань і зберігання зброї.

За даними слідства, Семенченко їздив до Іраку та Афганістану, щоб підписати контракт, але йому це не вдалося. Тоді вони з Віногродським, і далі вводячи в оману Борисенка, організували українське представництво американської фірми ТОВ "Донкорп Україна" і діяли на території України.

"Військова експертиза, яка була проведена в рамках розслідування, встановила, що дана фірма має ознаки не передбачуваних законодавством України формувань", – сказав прокурор Офісу генерального прокурора України Сергій Труш.

Сам Віногродський сказав, що не причетний до ТОВ "Донкорп Україна", а в іноземній фірмі виступав лише в ролі консультанта до того, як стало зрозуміло, що контрактів не буде. Тоді ж, за словами підозрюваного, він припинив свою діяльність як консультант.

Увечері 24 березня СБУ повідомила про викриття незаконного воєнізованого формування – "приватної військової компанії". Її діяльність, за даними спецслужби, організували Семенченко і підприємець Євген Шевченко, відомий як позаштатний агент НАБУ. Їм вручили підозри за ст. 260 Кримінального кодексу України (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань). 

СБУ провела приблизно 80 обшуків у кількох регіонах України, вилучила арсенал зброї, зокрема: автомати Калашникова, кулемети, гранатомети тощо.

Семенченко заперечує всі обвинувачення.

"Усю зброю, яку показали нібито як знайдену в цьому таборі, було розкопано в лісі, до нас вона не має жодного стосунку. [...] Я і мої товариші ні в чому не винні. Усе, що відбувається зараз, – спецоперація РФ", – заявив він у Facebook.

За даними СБУ, фігуранти справи також незаконно постачали зброю із РФ і потім продавали її оборонним підприємствам України значно дорожче. Шевченко заявляв, що співробітники СБУ під час обшуку у нього вдома шукали російські контрабандні товари військового призначення. Він сказав, що під час  обшуків у нього не виявили і не вилучили нічого незаконного.

На пресконференції 25 березня представники СБУ повідомили, що в цій справі підозри вже вручили шістьом особам, зокрема Семенченку, Шевченку і фігуранту старої справи про корупцію в "Укроборонпромі" Андрієві Рогозі.

Крім Віногродського в межах справи під арешт відправили ще п'ятьох фігурантів: Шевченка заарештували на місяць із заставою в розмірі 5 млн грн, Семенченка – без права застави. ще трьох колишніх добровольців – Олександра Новікова, Сергія Якимовича та Ігоря Орленка – відправили під цілодобовий домашній арешт.