США закликали Україну обрати незалежного генпрокурора
Він наголосив: важливо призначити "висококваліфікованого і справді незалежного наступника".
"Незалежність та неупередженість генерального прокурора життєво важливі для забезпечення сумлінності зусиль щодо притягнення до відповідальності в Україні. Судова система має бути справедливою, неупередженою та незалежною, щоб забезпечити правосуддя як постраждалим, так і обвинуваченим", – заявив Прайс.
Він зазначив, що Україна, отримавши статус кандидата у члени ЄС, "має над чим працювати". Представник Держдепу додав, що боротися з корупцією потрібно, незважаючи на те, що в країні триває війна, адже "війна – це зовнішня загроза, а корупція – внутрішня".
"Окрім зовнішньої загрози, з якою Україна стикається з боку Росії, Україна, як і багато інших країн по всьому світу, продовжує стикатися з іншою загрозою своєму довгостроковому успіху як суверенної, незалежної, демократичної та успішної країни, а саме з корупцією", – сказав Прайс, зазначивши, що США підтримуватимуть зусилля України "щодо зміцнення демократичних інститутів".
Контекст:
17 липня президент Володимир Зеленський підписав укази про відсторонення з посади генеральної прокурорки Ірини Венедіктової та усунення з посади голови СБУ Івана Баканова. Пояснюючи укази, президент сказав, що до обох є "дуже серйозні запитання". В Офісі президента заявили, що в їхніх відомствах "пачками" виявляють колаборантів та держзрадників.
Виконувачем обов'язків генпрокурора призначено заступника Венедіктової Олексія Симоненка, обов'язки голови СБУ покладено на першого заступника керівника відомства Василя Малюка.
19 липня Верховна Рада відправила Венедіктову та Баканова у відставку.
27 липня Зеленський запропонував Раді призначити новим генпрокурором нардепа від "Слуги народу" Андрія Костіна.