Стефанчук пояснив, чому в Раді не розглянули питання про відкликання Безуглої з посади заступника голови комітету з нацбезпеки
Верховна Рада зможе внести до порядку денного й розглянути проєкт постанови про відкликання народної депутатки від "Слуги народу" Мар'яни Безуглої з посади заступника голови комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки тільки після відповідного рішення погоджувальної ради депутатських фракцій і груп. Про це 10 січня заявив голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".
"Порядок денний кожного пленарного засідання формує погоджувальна рада. Колективно. Представниками кожної фракції. Голова Верховної Ради України не бере участі в цих голосуваннях. Сьогодні [10 січня] на засіданні погоджувальної ради жодна із фракцій не поставила питання про внесення до порядку денного постанови. Тому, коли на погоджувальній раді буде ухвалено рішення внести це або будь-яке інше питання до порядку денного, його буде винесено на розгляд. Тільки так", – пояснив спікер.
Водночас Стефанчук наголосив, що, незважаючи "на своє ставлення до пані Мар'яни", яка системно критикує і його в соцмережах, він зобов'язується діяти винятково на підставі, у межах і в способи, визначені регламентом Верховної Ради.
"Окрім того, комітети Верховної Ради України формуються за квотним принципом. Оскільки Мар'яна Безугла – народна депутатка від фракції "Слуга народу", я очікую саме від фракції "Слуга народу" чіткої позиції щодо цього проєкту постанови", – зазначив голова Верховної Ради.
Раніше вважали, що питання відкликання Безуглої розглянуть 10 січня, але його не внесли до порядку денного.
Контекст:
У Верховній Раді зараз зареєстровано кілька проєктів постанов про відкликання Безуглої з посади заступника голови комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.
Перший такий проєкт постанови (№10295) в парламенті зареєстрували 27 листопада 2023 року на тлі скандалу, пов'язаного з дописами Безуглої у Facebook, які стосувалися головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного (нардепка, зокрема, писала, що Залужний не надав плану війни на 2024 рік, тому військове керівництво України "має піти").
У цьому проєкті колега Безуглої по фракції Ігор Кривошеєв запропонував відкликати її "у зв'язку з незадовільною роботою на посаді" й зазначав у пояснювальній записці, що Безугла вела кампанію, спрямовану проти військового керівництва ЗСУ. Ще один проєкт постанови про відкликання Безуглої з посади в комітеті (№10300) 28 листопада зареєструвала інша її колега по фракції – Юлія Яцик. У пояснювальній записці Яцик підкреслила, що дії Безуглої останнім часом були спрямовані на дискредитацію Залужного й підрив авторитету командування ЗСУ.
Третій проєкт постанови про відкликання Безуглої з посади (№10391) ініціювала група нардепів, серед яких – голова комітету з нацбезпеки, нардеп від "Слуги народу" Олександр Завітневич. Проєкт зареєстрували 6 січня 2024 року. У пояснювальній записці до нього немає згадок про висловлювання Безуглої на адресу Залужного або вказівок на причини відкликання.