Стефанчук пояснив, як українська влада може у законний спосіб очиститися від "прорашистських впливів"
"Мені здається, що найкращий варіант знищення проросійських фракцій і партій буде продемонстровано на наступних виборах, тому що саме народ дасть оцінку всім їм. Це буде у законний спосіб, в який ми зможемо очистити владу від прорашистських впливів", – сказав він.
Спікер Ради нагадав, що у парламенті вже перестала існувати фракція "Опозиційної платформи – За життя".
"Зрозуміло, що це не впливає на депутатів, які були та є її членами. Із чим це пов'язано? У Конституції є чіткий перелік підстав позбавлення депутатського мандата. Ми йдемо шляхом, передбаченим Конституцією України, і не можемо вчиняти у незаконний спосіб", – пояснив Стефанчук.
Журналістка також запитала, чи планують позбавити акредитації у Раді представників проросійських ЗМІ.
"Я зараз не готовий відповісти на це запитання. Здається, це запитання більше до керівника апарату. Я вважаю, що проросійські медіа не можуть мати акредитації українського парламенту. Ми проведемо аналіз, після якого ухвалимо рішення щодо цього", – наголосив Стефанчук.
Контекст:
20 березня, майже за місяць від початку масштабного вторгнення РФ в Україну, президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про припинення діяльності низки політичних партій, серед яких і ОПЗЖ.
Відповідно до указу, діяльність цих партій припиняють на час воєнного стану з урахуванням прямої військової агресії з боку Росії. Водночас у документі зазначено, що за цими партіями помічено антиукраїнську діяльність, пропаганду війни, сепаратизм, колабораціонізм.
3 травня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону проросійських партій. Зеленський підписав його 14 травня.