Стефанішина назвала головні домовленості за підсумками засідання Ради асоціації з ЄС
Україна і ЄС 11 лютого у Брюсселі на засіданні Ради асоціації Україна – ЄС ухвалили спільну заяву, у якій підтвердили відданість курсу на зміцнення політичної асоціації та економічної інтеграції України з Євросоюзом. Про це повідомила пресслужба Кабінету Міністрів України.
Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина назвала головні домовленості за підсумками засідання Ради асоціації: енергетика, лібералізація торгівлі, "зелений" курс, цифрова галузь.
У спільній заяві сторони підтвердили відданість курсу на зміцнення політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС. Євросоюз підтвердив готовність допомогти Україні дістати ранній доступ до вакцин і підтримати кампанію з вакцинації проти коронавірусу.
"Як і планували, ми офіційно розпочинаємо всебічний огляд досягнення цілей угоди, результати якого повинні бути представлені на саміті Україна – ЄС у 2021 році. Також розпочинаємо консультації щодо перегляду параметрів зони вільної торгівлі", – зазначила Стефанішина.
За інформацією пресслужби КМУ, Рада асоціації привітала прагнення України узгодити свою політику і законодавство із європейським "зеленим" курсом.
"Україна братиме участь у процесах формування та імплементації "зеленого" курсу, а сферами спільного інтересу є енергоефективність, водень, трансформація вугільних регіонів, промислові альянси та розвиток кліматичної архітектури. Економіка європейського континенту зазнає змін, тому ми будемо об'єднувати зусилля з ЄС для взаємовигідного співробітництва", – заявила віцепрем'єрка.
Рада асоціації відзначила прагнення України наблизити своє законодавство до законодавства ЄС у галузі цифрової економіки, привітала прогрес у виконанні положень угоди з телекомунікацій і наголосила на необхідності подальших зусиль у цій галузі, зокрема забезпечення незалежності регулятора телекомунікацій.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на пресконференції за підсумками засідання Ради асоціації Україна – ЄС 11 лютого заявив, що Україна націлена на реформу енергетичного сектору, впровадження повноцінного ринку газу та електроенергії, розвиток поновних джерел енергії.
Європейський парламент увечері 10 лютого затвердив резолюцію про виконання Україною Угоди про асоціацію з Євросоюзом, документ підтримало 526 депутатів, проти проголосувало 79 парламентаріїв, утримався 71 депутат. Зокрема, Україна зазнала критики за корупцію, яка гальмує реформи, і відсутність політичної волі для забезпечення незалежності судів. Доповідачем щодо України був Галер.
Коментуючи ухвалення резолюції, МЗС України зазначило, що рекомендації Євросоюзу про необхідність реформ в Україні врахують.
16 вересня 2014 року Верховна Рада і Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі.