Столтенберг заявив, що в НАТО визнають прагнення України стати членом Альянсу і наполягають на реформі та боротьбі з корупцією

Столтенберг: Ми визнаємо амбіції і прагнення України стати членом НАТО
Фото: EPA

Україна має продовжувати модернізацію оборонних відомств та інституцій безпеки і впроваджувати стандарти НАТО, підкреслив генсек НАТО Єнс Столтенберг. Він зазначив, що Альянс усіляко допомагає Україні в цих питаннях.

У НАТО визнають прагнення України стати членом Альянсу, але наполягають на необхідності продовження реформ. Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції 1 квітня у Брюсселі, яку транслювали на каналі НАТО в YouTube.

"Що стосується України та її членства в НАТО, ми визнаємо амбіції і прагнення України стати членом НАТО. Ми працюємо з Україною, допомагаємо їй просунутися вперед у трансатлантичній інтеграції. І саме тому в нас є різні рамкові програми для допомоги і підтримки, щоб допомогти Україні зосередитися на найважливіших речах – на реформах, впровадженнях стандартів НАТО. Ми допомагаємо Україні з модернізацією оборонних відомств та інституцій безпеки, у нас є трастовий фонд, навчання, є різні види діяльності для допомоги Україні", – заявив Столтенберг.

Він зазначив, що у "фокусі" залишатимуться реформи і продовження модернізації оборонних відомств, "включно з боротьбою із корупцією".

Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі анексії Криму Росією і початку російської агресії на Донбасі. Наприкінці 2014-го Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики “позаблоковості“. У червні 2017 року парламент підтримав закон, що закріплює намір України вступити в НАТО.

7 лютого 2019 року український парламент ухвалив законопроект про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі і НАТО. Того самого дня Рада схвалила проект постанови, яким закликала НАТО надати Україні план дій щодо членства.

Президент України Петро Порошенко підписав документ 19 лютого. 20 лютого закон було опубліковано в парламентській газеті "Голос України", а 21 лютого він набув чинності.

17 березня президент заявив, що питання про план дій щодо членства в НАТО для України можна буде порушити в грудні 2019 року на Лондонському саміті Альянсу.