Суд достроково припинив допит Порошенка у справі Януковича
Допит президента України Петра Порошенка в режимі відеозв'язку в межах справи про державну зраду екс-президента Віктора Януковича тривав приблизно годину замість запланованих півтори години.
Оболонський районний суд Києва достроково припинив допит президента України Петра Порошенка 21 лютого в межах справи про держзраду екс-президента Віктора Януковича, передає кореспондент "ГОРДОН".
Захист президента-утікача під час допиту Порошенка заявив, що у Януковича у 2014 році був час на підписання змін до Конституції України, а постанову Верховної Ради про його самоусунення ухвалили до того, як минув цей строк.
Адвокати також запитали, яка редакція Конституції України передбачає передання повноважень президента, маючи на увазі те, що в.о. глави держави став після втечі Януковича Олександр Турчинов.
"Це не є компетенцією президента. І я зі свого боку не буду порушувати закону і тлумачити Конституцію... Мені невідомо, де ця угода, я не бачив її ніколи, не підписував... Ніхто не уникає ваших запитань, просто вони не за адресою", – сказав Порошенко.
Захист запитав, чому ніхто не вирішив, що Порошенко "самоусунувся", коли він перебував узимку в тижневій відпустці. Після цього суддя припинив допит.
"Умисно захисники ставлять запитання, які не стосуються цього кримінального провадження, не бажаючи вас допитувати. Я вимушений перервати ваш допит, подякувати вам, що ви поставилися відповідально..." – сказав голова суду Владислав Дев'ятко.
"Заперечую!" – прокричав адвокат Януковича Віталій Сердюк.
"Дякую за вашу явку в суд. Усього вам доброго", – продовжив суддя.
Допит Порошенка в режимі відеозв'язку тривав приблизно годину замість запланованих півтори години.
"Ви або злякалися допиту цього свідка, або умисно це зробили, щоб суд повинен був скористатися своїм правом і припинити допит", – звернувся суддя до захисту Януковича.
Суд оголосив перерву в засіданні до 10.00 22 лютого.
В Оболонському суді Києва розглядають справу за обвинуваченням Януковича в держзраді. Йому інкримінують три статті Кримінального кодексу України: ч. 5 ст. 27 (державна зрада), ч. 2 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни), ч. 3 ст. 110 (пособництво в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків).