Суд не продовжив строку розслідування справи про хабар, у якій фігурує Татаров – адвокат
Шевченківський райсуд Києва 1 березня не продовжив строку досудового розслідування справи про хабар, у якій фігурує заступник глави Офісу президента Олег Татаров.
Про це "Українській правді" розповів Артур Габрієлян – адвокат колишнього керівника "Укрбуду" та екснардепа Максима Микитася, який теж фігурує в цій справі.
"У четвер [25 лютого] один раз суд уже не продовжив строки. Але чомусь у п'ятницю слідчий Служби безпеки України та заступник генпрокурора повторно подали клопотання на продовження. Сьогодні їм удруге відмовили. Чому вони подали вдруге – незрозуміло, оскільки закон не передбачає право повторного звернення до суду з одним і тим же питанням", – розповів він.
За словами Габрієляна, 25 лютого жодна зі сторін, зокрема захист Татарова, не виступала проти продовження строків.
Адвокат сказав, що строк розслідування закінчується сьогодні. Правоохоронці мають завершити його: або скласти обвинувальний акт, або закрити провадження. "Українська правда" пише, що станом на 14.00 обвинувального акта не вручили підозрюваним.
У грудні 2020 року стало відомо, що Татаров фігурує у справі Микитася. 1 грудня екснардепа і держексперта, який, за даними слідства, забезпечив видання висновку про мінімальну різницю між вартістю квартир на Печерську і на околиці міста, повідомили про підозру в хабарництві (слідство вважає, що експерт в обмін на паркомісце вартістю 250 тис. грн забезпечив для Микитася проведення недостовірної експертизи).
НАБУ вручило Татарову підозру за ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди посадовій особі) Кримінального кодексу. За даними НАБУ, Татаров, який раніше працював юристом в "Укрбуді", разом із Микитасем "дали хабар одному з керівників експертної установи".
Експерта заарештували з можливістю внесення 1 млн грн застави. Як сказав на засіданні суду прокурор, переговори про хабар міг вести Татаров.
Директор НАБУ Артем Ситник заявляв, що у детективів є переписка заступника глави ОПУ з іншими фігурантами провадження. Татаров у відповідь вимагав спростувати недостовірну інформацію або публічно продемонструвати докази і заявив, що подає до суду на директора НАБУ.
Татаров заперечував свою причетність до злочину. Чиновник говорив, що "антиукраїнські сили" домагаються його відставки. 18 грудня НАБУ вручило Татарову підозру за ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди посадовій особі) Кримінального кодексу України.
24 грудня стало відомо, що справу Татарова з НАБУ Офіс генпрокурора передав у СБУ.
8 лютого в НАБУ повідомили, що підозру перекваліфікували на ч. 2 ст. 384 (введення в оману суду або іншого уповноваженого органу) Кримінального кодексу України.
Зміну складу процесуальних керівників у цій справі НАБУ розцінило як втручання в роботу правоохоронного органу і відкрило кримінальне провадження.
Вищий антикорупційний суд України визнав, що кримінальне провадження, фігурантом якого є Татаров, підслідне Національному антикорупційному бюро, заявляли в НАБУ.