Суд у справі Януковича відмовився допитати Порошенка, Ештон, Штайнмаєра і Сікорського
Суд не дозволив адвокатам екс-президента Віктора Януковича допитати президента України Петра Порошенка, колишнього верховного представника ЄС Кетрін Ештон, екс-главу МЗС Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра і екс-главу МЗС Польщі Радослава Сікорського.
21 березня Оболонський районний суд Києва втретє відмовив адвокатам екс-президента Віктора Януковича у клопотанні про допит президента України Петра Порошенка і ще кількох свідків, повідомляє кореспондент "ГОРДОН".
Адвокатам не дозволили опитати у справі про державну зраду Януковича колишнього верховного представника Європейського союзу з питань зовнішньої політики і безпеки Кетрін Ештон, колишнього міністра закордонних справ Німеччини, а нині – президента цієї країни Франка-Вальтера Штайнмаєра й екс-главу МЗС Польщі Радослава Сікорського.
Суд відмовився допитувати екс-посла Литви Пятраса Вайтекунаса й екс-посла Латвії Аргіту Даудзе, оскільки адвокати не надали доказів про відсутність у цих осіб дипломатичного статусу.
Також суд відмовив захисту екс-президента в повторному допиті колишнього постійного представника України при ООН Юрія Сергеєва, посла України в Польщі Андрія Дещицю.
Відмовлено також у допиті офіціанта з Адміністрації Президента України Артема Доманського.
Сьогодні суд дав згоду на допит за допомогою відеоконференцзв'язку колишнього прем'єр-міністра України Миколи Азарова, екс-міністра оборони Павла Лебедєва, колишнього командувача внутрішніх військ Станіслава Шуляка, начальника охорони Януковича Костянтина Кобзаря та особистого охоронця екс-президента Сергія Бернацького.
Янукович був президентом України з 2010-го до 2014 року, після втечі з країни перебуває в Росії. В Оболонському суді Києва розглядають справу за обвинуваченням Януковича в держзраді. Йому інкримінують три статті Кримінального кодексу України: ч. 5 ст. 27 (державна зрада), ч. 2 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни), ч. 3 ст. 110 (пособництво в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки).
21 березня було допитано свідка з боку захисту Оксану Медієву, яка заявила, що не бачила загибелі жодного кримчанина дорогою з Києва до Криму в лютому 2014 року.