Суд скасував арешт винного льоху і двох будинків у справі Добкіна

У кооперативі "Тріумф" заявили, що не несуть цивільної відповідальність за дії Добкіна
Фото надано телеканалом NewsOne

Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання адвоката житлово-будівельного кооперативу "Тріумф" про зняття арешту з майна, яке має у користуванні нардеп від Опозиційного блоку Михайло Добкін.

Печерський суд скасував арешт двох житлових будинків і винного льоху у межах кримінальної справи за підозрою народного депутата, екс-регіонала Михайла Добкіна у зловживанні владою і махінаціях. Текст постанови опубліковано в єдиному реєстрі судових рішень 30 січня.

Рішення про часткове зняття арешту з майна ухвалила суддя Лариса Цокол за скаргою адвоката житлово-будівельного кооперативу "Тріумф". У рішенні йдеться про житлові будинки у Харкові площею 1137 м&³2; і 127 м&³2;, а також винний погріб площею 195 м&³2;.

19 липня суддя Печерського суду Галина Матійчук заарештувала ці об'єкти для конфіскації майна та відшкодування заподіяних збитків у разі винесення обвинувального вироку Добкіну. Суд виходив із того, що, за даними слідства, майно належить підозрюваному. Однак, за даними реєстру майнових прав, будинки і винний льох належать ЖБК "Тріумф".

Співзасновником кооперативу з часткою 90% є дружина нардепа Алла Добкіна, повідомляє "Судовий репортер". Сам Добкін в електронній декларації стверджував, що майно перебуває в його користуванні.

У вересні 2017 року Апеляційний суд не задовольнив скарги адвоката Добкіна Ігоря Степанова про скасування арешту майна. Суд підтвердив, що підозру Добкіну обґрунтовано, і є підстави для арешту майна. Стосовно того, що власником деякого майна є ЖБК "Тріумф", якому не повідомляли про час і місце судового засідання щодо арешту, суд зазначив, що власник має право подати клопотання про скасування арешту.

На засіданні суду адвокат пояснив, що кооператив "Тріумф" не несе цивільної відповідальності за дії Добкіна і конфіскувати це майно або відшкодувати за його рахунок збитки буде неможливо.

Прокурор Денис Мирополець заявив, що арешт обґрунтований, а тому підстав для його скасування немає.

Суддя Цокол вирішила, що майно заарештували необґрунтовано, помилково вважаючи, що воно належить підозрюваному Добкіну.

13 липня Верховна Рада України дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт нардепа.

14 липня Генеральна прокуратура вручила Добкіну підозру щодо ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Під час досудового розслідування встановлено, що посадові особи Харківської міськради шляхом створення протягом 2008–2014 років понад 90 кооперативів з обслуговування, засновниками та учасниками яких були особи з їхнього близького оточення, незаконно привласнили земельні ділянки загальною площею понад 650 га і вартістю понад 4,05 млн грн, які належать територіальній громаді Харкова.

У січні 2018 року Печерський районний суд міста Києва продовжив до 28 лютого зобов'язання Добкіну не виїздити за кордон.