Суд у Києві скасував вирок податківцю часів Януковича
18 жовтня Київський апеляційний суд за клопотанням захисту колишнього голови податкової міліції часів президентства Віктора Януковича Андрія Головача скасував вирок у вигляді п'яти років позбавлення волі за створення злочинної організації та керівництво нею. Про це 5 листопада поінформувало "Слово і діло".
До п'яти років позбавлення волі Оболонський райсуд Києва засудив Головача 28 грудня 2016 року, затвердивши угоду про визнання провини, укладену між прокурором та обвинуваченим.
Тоді Головача визнали винним за п'ятьма статтями Кримінального кодексу: вчинення кримінального правопорушення групою осіб за попередньою змовою (ст. 28); привласнення, розтрата майна чи заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ст. 191); створення, керівництво злочинною спільнотою чи злочинною організацією, а також участь у ній (ст. 255); службове підроблення (ст. 366). Замість реальних п'яти років ув'язнення підсудному дали випробувальний строк в один рік.
Вивчивши матеріал справи, Київський апеляційний суд дійшов висновку, що суд першої інстанції не мав правових підстав для затвердження угоди про визнання провини, та "існують обґрунтовані сумніви щодо добровільності її укладання". Також визнано тиском арешт майна родичів Головача.
"Слово і діло" пише, що судді вирішили, що "визнання провини з боку Головача не було добровільним, а головний військовий прокурор Анатолій Матіос (на той час) чинив на нього тиск".
У підсумку апеляційний суд скасував вирок та призначив новий розгляд у суді першої інстанції.
Контекст:
Андрій Головач народився у Донецьку. Працював заступником начальника податкової інспекції у Запорізькій області, потім очолював управління податкової міліції у Дніпропетровській області. 2010 року його призначили першим заступником начальника податкової міліції. Того самого року він став першим заступником очільника Державної податкової служби України – начальником податкової міліції, обіймав цю посаду до 2014 року. У серпні 2016 року у межах розслідування справи Януковича військова прокуратура разом із СБУ затримала Головача та провела у нього обшук.
Суд погодив арешт із можливістю застави у розмірі 200 млн грн. Слідство встановило, що через банківські рахунки, зареєстровані на Головача та членів його сім'ї, провели у період із листопада 2013 року до дня арешту експодатковика 12 серпня 2016 року фінансові операції на загальну суму 1 млрд 600 млн грн.
Головач пішов на угоду зі слідством, дав свідчення проти Януковича, виплатив разом зі ще одним обвинуваченим, колишнім керівником аукціонного комітету Мінекономіки Олександром Сухомліним, 152 млн грн до бюджету та дістав умовний строк. Застави він не вносив.