Суд відкрив другу справу щодо звільнення керівництва НКРЕКП
Кого саме із членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, позивач вимагає від уряду звільнити, у судовому документі не уточнюють.
Окружний адміністративний суд Києва взяв на розгляд позов компанії "Техноівест" проти Кабінету Міністрів з вимогою звільнити чотирьох членів тарифного регулятора НКРЕКП. Порадну ухвалу суду від 19 жовтня оприлюднено в Єдиному держреєстрі судових рішень.
Кого саме із членів комісії компанія вимагає від уряду звільнити, у судовому документі не уточнюють. Перше засідання призначено на 17 листопада. Це вже другий судовий процес щодо дострокового звільнення керівництва НКРЕКП.
Напередодні Окружний адмінсуд почав справу про звільнення голови НКРЕКП Валерія Тарасюка через корупційний конфлікт інтересів та порушення закону "Про НКРЕКП". Відповідний позов подав очільник Незалежної профспілки гірників, народний депутат від "Батьківщини" Михайло Волинець.
Тарасюка призначили членом НКРЕКП у жовтні 2019 року. У листопаді його обрали новим головою регулятора.
Підходи НКРЕКП до регулювання енергоринку критикував Секретаріат енергетичної спільноти.
Антимонопольний комітет України звинувачував НКРЕКП у штучному обмеженні конкуренції та створенні умов для маніпуляцій на енергетичному ринку.
На початку року у Верховній Раді створили робочу групу тимчасової слідчої комісії для розслідування причин кризи на енергоринку. Вона встановила, що основна відповідальність за кризу лежить на НКРЕКП. Під час роботи ТСК стало відомо про факти корупції в керівництві національного регулятора. На початку жовтня НАЗК почало перевірку голови НКРЕКП Валерія Тарасюка через конфлікт інтересів, пов'язаний із сімейним енергетичним бізнесом.
Волинець заявив, що сім'я Тарасюка має енергетичний бізнес, і звинуватив його у конфлікті інтересів. За інформацією депутата, Національне агентство з питань запобігання корупції почало перевірку чиновника.
Інший нардеп від "Батьківщини", Валентин Наливайченко, з посиланням на дані тимчасової слідчої комісії Верховної Ради повідомив про регулярні поїздки Тарасюка в Росію. Нардеп заявив, що є підстави припускати факт відвідування Тарасюком держави-агресора вже після призначення на посаду голови НКРЕКП – у грудні 2019 року.
Після публікації цієї інформації Тарасюк на своїй сторінці у Facebook заявив, що "деякі народні депутати, які системно й наполегливо симпатизують одній великій вертикально інтегрованій компанії, у своєму прагненні дискредитувати НКРЕКП уже перевершили самі себе". Він зазначив, що у грудні 2019 року як член урядової делегації був у Берліні та Мінську на переговорах із "Газпромом". Інформації про поїздки в РФ чиновник не прокоментував.