Суд зобов'язав Держбюро розслідувань відкрити провадження за скаргою "Юнісон Груп"
У січні поточного року "Юнісон Груп" подала в Держбюро розслідувань скаргу на дії співробітників Головної військової прокуратури, Печерського райсуду Києва, а також представників держпідприємства "Укрзалізниця", однак ДБР ніяк не відреагувало на заяву.
Шевченківський районний суд Києва зобов'язав Державне бюро розслідувань почати досудове розслідування за скаргою ТОВ "Юнісон Груп". Про це йдеться в ухвалі суду від 1 лютого, опублікованій у Єдиному державному реєстрі судових рішень.
У січні поточного року "Юнісон Груп" подала в Держбюро розслідувань скаргу на дії співробітників Головної військової прокуратури, Печерського райсуду Києва, а також представників держпідприємства "Укрзалізниця". Компанія оскаржує рішення про арешт 1 тис. залізничних піввагонів у межах досудового розслідування, відкритого Головною військовою прокуратурою в листопаді 2016 року, та їх передання в управління "Укрзалізниці".
В ухвалі суду зазначено, що скаргу "Юнісон Груп" було зареєстровано у ДБР, однак досудове розслідування для перевірки викладених у ній фактів так і не почали.
Суддя зазначив, що відсутність реакції ДБР порушує право на звернення до уповноважених органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення. Шевченківський райсуд зобов'язав Держбюро протягом 24 годин занести дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань і почати провадження за заявою адвоката "Юнісон Груп".
Компанія, зокрема, звинувачує представників військової прокуратури, суддю Печерського райсуду Києва, а також представників "Укрзалізниці", "Рефрижераторної вагонної компанії" у вчиненні злочинів, передбачених:
- ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем);
- ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину);
- ст. 291 (порушення чинних на транспорті правил, що забезпечують рух, а також правил, норм і стандартів виготовлення, переобладнання, ремонту транспортних засобів, якщо це спричинило інші тяжкі наслідки);
- ч. 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем, а саме – умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та юридичної особи, використання службового становища всупереч інтересам служби, що заподіяло істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, що спричинило тяжкі наслідки);
- ч. 1 ст. 366 (складання, видання службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів);
- ч. 1 ст. 367 (службова недбалість);
- ч. 1 ст. 375 (винесення суддею завідомо неправосудного рішення) КК України.
За версією Головної військової прокуратури, компанія "Юнісон Груп" пов'язана з колишнім міністром доходів і зборів України Олександром Клименком. "Із 2011-го до січня 2014 року вкрадені у держави кошти в сумі $788 млн було переведено офшорними компаніями Клименка на рахунки групи компаній Unison, медіа-холдингу "Вести" і двох компаній з управління активами, власниками яких була сім'я Клименка і які обслуговували сім'ю [екс-президента України Віктора] Януковича", – заявляв у 2017 році головний військовий прокурор Анатолій Матіос.
За його словами, на зазначені кошти компанії придбали 78 квартир, 28 офісів, п'ять будинків, 11 земельних ділянок, 23 автомобілі і три поверхи в бізнес-центрі "Гулівер", а також 1 тис. залізничних вагонів.