Результати голосувань у Раді свідчать про відсутність монобільшості – КВУ
Комітет виборців України проаналізував результати голосувань під час роботи V сесії Верховної Ради з лютого до липня цього року. Пресслужба КВУ повідомила про це 22 липня у Facebook.
За час роботи сесії було ухвалено 107 законів.
"Результати голосувань засвідчують де-факто відсутність монобільшості в парламенті. Народні депутати із фракції "Слуга народу" забезпечили 226 голосів "за" (необхідний мінімум для прийняття законів) лише за 15% законопроєктів: зі 107 законів монобільшість забезпечила 226 голосів "за" 15 законопроєктів. У решті випадків голосувала менша кількість депутатів", – зазначили в повідомленні.
Найчастіше підтримку "Слузі народу" під час голосування надавали нардепи із групи "Довіра", вони давали 14 голосів. У середньому монобільшість підтримувало 70% депутатів групи.
"У середньому за прийняті закони голосували 57% депутатів із фракції "Голос", 55% – із "Європейської солідарності", 53% – із групи "За майбутнє" і 50% депутатів із ВО "Батьківщина". Також [кнопку] "за" натискали 44% позафракційних", – підрахували експерти.
Найнижчі показники підтримки ухвалених законів у депутатів із фракції "Опозиційна платформа – За життя". За голосувало 14% депутатів із ОПЗЖ: зі 107 законопроєктів нардепи від ОПЗЖ не дали жодного голосу за 60.
У КВУ нагадали, що до фракції "Слуга народу" входить 243 народні депутати, із них голосує 217 осіб.
"Таким чином, без підтримки депутатів з інших політичних сил монобільшість не є функціональною", – сказав очільник КВУ Олексій Кошель.
Контекст:
На останніх парламентських виборах, які відбулися в липні 2019 року, "Слугу народу" підтримало 43,16% виборців, "Опозиційну платформу – За життя" – 13,05%, "Батьківщину" – 8,18%, "Європейську солідарність" – 8,1%, "Голос" – 5,82%.