"Мало не набив пику Киві". Тищенко здивований заявою "Слуги народу" і згадав лише один публічний скандал зі своєю участю

Тищенко заявив, що бути ньюзмейкером партії "Слуга народу" – його доля
Фото: Николай Тищенко / Instagram
Народний депутат від "Слуги народу" Микола Тищенко заявив, що рішення про його усунення від керівництва закарпатською організацією партії не стало для нього несподіванкою. Відповідь однопартійцям Тищенко опублікував 20 липня в Telegram.

Водночас він не розуміє, чому його ім'я у "Слузі народу" пов'язали зі скандалами та сварками.

"Що мене дійсно здивувало в учорашній заяві, так це позиція керівництва партії про "сумнівні піар-акції, скандали та сварки". За три роки я ніколи не був ініціатором публічних сварок. Хоча ні. Був. Приблизно рік тому я мало не набив пику колаборанту [колишньому депутату від партії "Опозиційна платформа – За життя" Іллі] Киві. І наб'ю, якщо він попадеться мені на очі", – пообіцяв депутат.

Тищенко заявив, що в інших ситуаціях завжди "дотримується командної гри", але така вже його доля – "бути ньюзмейкером "Слуги народу".

Щодо припинення його повноважень Тищенко вважає, що посилення влади на місцях під час війни "неминуче веде до того, що голова області повинен керувати і партійним осередком".

Водночас він пообіцяв і далі "уважно слідкувати за процесами в регіоні" та попередив "місцевих князьків і колаборантів", щоб ті не раділи його відставці.

У Верховній Раді 17 червня 2021 року сталася масова бійка. Нардеп від "Слуги народу" Микита Потураєв заявив, що "епоха бідності закінчиться, коли повсталий народ розстріляє фракцію ОПЗЖ", а депутати від ОПЗЖ у відповідь влаштували бійку, висунули вимогу усунути Потураєва від керівництва комітетом, назвали його "гнидою" та пообіцяли, що він сидітиме у в'язниці.

Почав застосовувати силу і брав активну участь у бійці нардеп від ОПЗЖ Кива. Одним із найяскравіших моментів засідання стало його протистояння з Тищенком. Інші нардепи, зокрема Нестор Шуфрич (ОПЗЖ), намагалися їх розняти. Про сутичку з Тищенком Кива заявив "Вестям", що вони просто "з'ясовували стосунки", а хто почав першим, незрозуміло. "Там був натовп, там незрозуміло: перший, другий, третій", – додав Кива.

Тищенко очолив закарпатську обласну організацію "Слуги народу" в березні 2021 року. Перед цим він очолював київську міську організацію партії.

Його повноваження достроково припинила 19 липня голова політсили, народна депутатка Олена Шуляк. Вона заявила, що в умовах повномасштабної війни з Росією партія має асоціюватися зі щоденною копіткою роботою щодо допомоги фронту та зміцнення тилу, а не з "публічними скандалами, сумнівними піар-акціями та сварками".

Контекст:

За час каденції народного депутата Тищенко потрапив до кількох скандалів. У вересні 2019 року нардеп відмовився називати журналістці ім'я міністра охорони здоров'я. "А хто ви така, щоб мене перевіряти? Ну хто ви? Мій батько? Чи дружина? Хто ви, щоб перевіряти?" – сказав Тищенко. У жовтні депутат порівняв Україну з насосом, пояснюючи суть "формули Штайнмаєра".

У квітні 2020-го Тищенко обмовився і назвав "святом" Міжнародний день пам'яті про Чорнобильську катастрофу 26 квітня.

У травні 2021 року Тищенко влаштував вечірку на честь дня народження своєї дружини в розпал карантину. Після цього скандалу, за словами самого нардепа, президент Володимир Зеленський сказав йому: "Працюй, Колю. Краще за всіх працюй". Фракція тоді винесла догану Тищенку.

У вересні 2021 року Тищенко перервав виступ у Верховній Раді позафракційного депутата Гео Лероса, який виступав із вимогою створити слідчу комісію у "справі вагнерівців". Тищенко підійшов до трибуни, відсунув мікрофон, потім схопив Лероса та силою відтяг від трибуни.