Юлія Тимошенко вимагає, щоб Шкрум склала мандат через підтримку легалізації медичного канабісу – ЗМІ

Тимошенко вважає, що законопроєкт, який Рада вчора підтримала, "не про легалізацію марихуани для полегшення страждань пацієнтів", а про "перетворення України на наркоплантацію"
Фото: ba.org.ua
Лідерка парламентської фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко вимагає, щоб нардепка від цієї фракції Олена Шкрум склала мандат, причина – її підтримка законопроєкту про легалізацію медичного канабісу. Про це повідомила 14 липня, посилаючись на свої джерела, "Українська правда".

Голосування за законопроєкт №7457 про регулювання обігу рослин роду конопель у медичних, наукових і промислових цілях відбулося 13 липня. Рада ухвалила його поки лише в першому читанні. Ініціатива, зокрема, прописує вимоги до вирощування рослин канабісу, виробництва, зберігання, перевезення рослин і препаратів із конопель, а також передбачає контроль за обігом канабісу. Купити ліки, згідно із законопроєктом, можна буде в аптеках за наявності електронного рецепта лікаря.

"Батьківщина" дала лише один голос за законопроєкт (це найнижчий показник підтримки ініціативи серед інших фракцій і груп).

Єдина нардепка, яка підтримала у фракції цей законопроєкт, – Шкрум. Учора вона написала у Facebook, що це рішення для неї було одночасно "простим і дуже складним".

"Я вірю, що легалізація – це правильний шлях. Законопроєкт у деяких речах справді контроверсійний, далеко не ідеальний. Я розумію позицію своїх колег, які вказують на його недоліки й ризики. Його ефективність буде залежати від непростої роботи з підготовки до другого читання та контролю потім. Та цей законопроєкт для мене починає шлях і дискусію. Мабуть, найбільша розкіш, яку можна дозволити собі у політиці, – це залишатися людиною зі своїми ідеями, думками, цінностями та переконаннями. Ця розкіш рідко доступна. Занадто багато кордонів та підводних камінців. Та інколи робиш щось, бо не можеш це не робити", – заявила вона.

За інформацією "Української правди", через позицію нардепки заступнику голови фракції "Батьківщина" Сергію Власенку доручили виключити Шкрум з усіх міжнародних делегацій і скасувати всі її міжнародні відрядження, у які вона їздить як представниця фракції.

"Право людям дихати". Що пропонує законопроєкт про легалізацію медичного канабісу в Україні і хто його критикує? Головне

Контекст:

Проєкт закону №7457 це не перша спроба нардепів легалізувати канабіс для медичних цілей. У Раді минулого скликання встигли лише внести до порядку денного відповідний законопроєкт, але так і не винесли на голосування до закінчення строку повноважень депутатів.

Ще один законопроєкт про легалізацію медичного канабісу розглядала Рада нинішнього скликання. Влітку 2021 року його подав президент, а потім парламентарі провалили голосування у першому читанні й повернули ініціативу на доопрацювання.

Кабмін підтримав законопроєкт про обіг конопель у червні 2022 року. За місяць його зареєстрували в Раді за №7457, внесення до порядку денного ініціатива чекала майже рік: її винесли до зали лише після заклику президента України Володимира Зеленського й "великої мобілізаційної роботи" з пошуку голосів.

Автори законопроєкту заявляють, що хочуть створити умови для розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування й проведення наукових досліджень щодо ефективності конопель. За оцінкою Офісу президента України, ще 2020 року препаратів на основі канабісу потребувало не менше ніж 2 млн українців.

Тимошенко стверджує, що ця ініціатива "не про легалізацію марихуани для полегшення страждань пацієнтів", а про "перетворення України на наркоплантацію".