Тимошенко заявила, що ініціює звільнення голови "Нафтогазу"
У НАК "Нафтогаз України" розквітла "безпрецедентна корупція", а керівники компанії виписують собі величезні премії, тому голову НАК Андрія Коболєва має бути звільнено, заявила голова парламентської фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко.
Керівник фракції "Батьківщина" у Верховній Раді Юлія Тимошенко ініціює розгляд у парламенті питання про звільнення голови НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва. Про це вона заявила на погоджувальній раді лідерів парламентських фракцій і комітетів, повідомляє офіційний сайт партії.
Тимошенко пояснила, що в "Нафтогазі" розквітла безпрецедентна корупція", а його керівники виписують собі величезні премії.
"Це безпрецедентно, коли на п'ять людей виділяється 1 млрд 200 млн грн якоїсь невідомої премії. А до того ж на 60–70% хочуть підвищити рівень тарифів на газ. Чому ми у Верховній Раді не ухвалюємо постанови про негайне звільнення голови "Нафтогазу" Андрія Коболєва і чому ми не розглядаємо постанов уряду, що встановлюють такі ціни на газ?" – заявила нардеп.
Вона звинуватила голову ВР Андрія Парубія в тому, що він своєю бездіяльністю прикриває корупцію, тоді як колектори забирають у людей останнє за борги.
"Сьогодні бандформування, які називаються колекторськими компаніями, ідуть у кожну родину і вибивають із людей останнє", – зазначила Тимошенко і висунула вимогу внести до порядку денного законопроект №5059 про заборону конфіскації за комунальні борги житла, якщо воно є єдиним.
Лідер "Батьківщини" запропонувала керівництву парламенту консультуватися під час затвердження порядку денного також і з підприємцями.
"Такого терору над підприємцями, аграріями, селянами не було за жодного президента... Чому з нами тут не сидять підприємці, чому ми разом із ними не формуємо порядок денний, який буде все це зупиняти? Я прошу ухвалювати рішення на цій погоджувальній раді, а не просто розмовляти. Реагувати на актуальні проблеми і виносити ключові питання на розгляд сесійного залу", – заявила нардеп.
Кабінет Міністрів України на засіданні 28 березня продовжив спеціальні зобов'язання компанії "Нафтогаз України" щодо постачання газу для населення і підприємств теплокомуненерго без зміни ціни до 1 червня. Отже, ціни на газ для населення залишилися на попередньому рівні.
10 травня міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик повідомив, що відомство запропонує Кабінету Міністрів залишити на поточному рівні ціну на газ для населення. Голова Нацкомісії України, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк на прес-конференції 25 травня заявив, що ціна на газ для населення в країні може зрости до 70%.
Правлінню НАК "Нафтогаз України" виплатять премію за перемогу над "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі у справі про транзит, писала "Економічна правда" з посиланням на джерело в компанії. Видання зазначає, що за це проголосувала наглядова рада компанії. Загалом правлінню виплатять $45,6 млн – 1% від розміру виграшу, який становив $4,56 млрд. На сьогодні із цієї суми вже виплачено $20 млн. Решту члени правління отримають після виконання "Газпромом" рішення арбітражу.