Тимошенко заявила, що після повернення з в'язниці у РФ Савченко слід було пройти тривалу психологічну реабілітацію
Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко зазначила, що голосувала б за зняття недоторканності з позафракційного нардепа Надії Савченко, якби перебувала у Верховній Раді, а не у відрядженні.
Після повернення з російської в'язниці льотчицю Надію Савченко, яка сьогодні є позафракційним народним депутатом, слід було відправити на реабілітацію. Таку думку висловила Юлія Тимошенко, лідер партії "Батьківщина", першим номером виборчого списку якої Савченко була на парламентських виборах. Брифінг Тимошенко транслював телеканал NewsOne.
"Після того, як Надя повернулася додому, переживши колосальний стрес, знущання, голодування, наругу і страх, треба було наполягати на тривалій психологічній реабілітації... Це було б єдиним правильним рішенням. Мінімум рік потрібно було відновлювати стан здоров'я", – заявила вона.
За словами лідера "Батьківщини", якби 22 березня вона була не у відрядженні, а в сесійній залі Верховної Ради, то підтримала б рішення про зняття із Савченко недоторканності.
"Але я б не голосувала за арешт. Я вважаю, що можна було, не заарештовуючи людини, розібратися з усіма обставинами цієї справи, розібратися в тому, що є правдою, а що не зовсім правда. І після цього вже ухвалюваати рішення судом", – зазначила Тимошенко.
Вона назвала сприйняття дійсності Савченко "неадекватним", а самого нардепа звинуватила в "агресії, яка могла загрожувати і стабільності, і цілісності території України".
22 березня парламент України позбавив Савченко недоторканності і дав дозвіл на її затримання та арешт. Того самого дня депутата затримали.
Зараз Шевченківський райсуд Києва обирає їй запобіжний захід.
Нардепа підозрюють у підготовці терористичного акту, змові з метою насильницького повалення конституційного ладу, підготовці до посягання на життя державних діячів.
За словами адвоката Савченко Віктора Чевгуза, матеріали провадження щодо справи його підзахисної налічують 246 сторінок.
Савченко, яка воювала на Донбасі у складі батальйону "Айдар", потрапила в полон до бойовиків "ЛНР" у червні 2014 року в Луганській області, а потім її вивезли до РФ. 22 березня 2016 року Донецький міський суд Ростовської області визнав Савченко винною у причетності до вбивства російських журналістів у Луганській області, замаху на вбивство та незаконному перетині російського кордону, засудивши до 22 років позбавлення волі.
У травні 2016 року її обміняли на російських військових Євгена Єрофєєва та Олександра Александрова, яких затримали у травні 2015 року в Луганській області під час зіткнення з підрозділом Збройних сил України.