Трамп про ракетний удар по авіабазі в Сирії: Попередні спроби змінити поведінку Асада провалилися
Ракетний удар США по авіабазі військ президента Сирії Башара Асада ґрунтувався на даних про те, що саме звідти вилітали літаки, які застосували хімічну зброю у провінції Ідліб, заявив президент США Дональд Трамп.
Застосувавши хімічну зброю проти жителів провінції Ідліб, Сирія порушила Конвенцію про заборону хімічної зброї та проігнорувала резолюцію Ради Безпеки ООН, тому було наказано завдати цільового військового удару по аеродрому, звідки почалась атака, заявив президент США Дональд Трамп. Про це повідомляє міністерство оборони США.
"Запобігання і стримування застосування смертоносної хімічної зброї є життєво важливими інтересами національної безпеки Сполучених Штатів", – сказав він.
У "жахливому" застосуванні хімічної зброї проти мирного населення Трамп звинуватив президента Сирії Башара Асада.
"Попередні спроби змінити поведінку Асада провалилися, зазнали краху. У підсумку – криза з біженцями продовжує посилюватися і регіон залишається нестабільним, загрожуючи Сполученим Штатам та їхнім союзникам", – заявив глава держави.
Він закликав усі цивілізовані країни приєднатися до США в пошуках розв’язання проблеми війни в Сирії та проблеми тероризму.
7 квітня США завдали ракетного удару по авіабазі військ президента Сирії Башара Асада. У Пентагоні уточнили, що російські війська було повідомлено про удар. Наказ про атаку віддав президент США Дональд Трамп у відповідь на застосування військами Асада хімічної зброї в провінції Ідліб, зазначили в міноборони США.
В ефірі державного телебачення Сирії атаку американських військових на авіабазу назвали "агресією".
Командування сирійської опозиції вітало ракетний удар, завданий військами США, і висловило надію, що цей крок стане "поворотною точкою" у війні.
Президент РФ Володимир Путін назвав те, що відбувається, агресією США проти суверенної держави, порушенням норм міжнародного права "під надуманим приводом". За його словами, це шкодить боротьбі з тероризмом і російсько-американським відносинам.
Хімічна атака на місто Хан-Шейхун, яке контролює опозиція, відбулася 4 квітня. За даними Сирійської обсерваторії з прав людини, загинуло не менше ніж 72 особи. Дитячий фонд ООН підтвердив загибель 27 дітей після атаки. Ще 546 осіб, зокрема велика кількість дітей, за інформацією ЮНІСЕФ, дістали поранення.
У міністерстві оборони РФ стверджують, що сирійська авіація завдала удару по території складу, де розташований цех "з виробництва фугасів, начинюваних отруйними речовинами".