Труханов і "один відомий одесит". Венедіктова підписала п'ять підозр у справі про понад 500 млн грн збитків бюджету Одеси

Нова підозра Труханову стосується незаконного заволодіння землею в Одесі
Фото: Геннадий Труханов / Facebook
Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова 6 жовтня у Facebook повідомила, що підписала п'ять підозр у межах розслідування кримінального провадження про завдання міському бюджету Одеси збитків понад 533 млн грн.

Венедіктова повідомила, що розслідують справу Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

"Це дуже важлива і показова справа як для Одеського регіону, так і для країни в цілому. Одеса ніколи не була простим містом, і наївно вважати, що і справи там розслідуються, так би мовити, по шаблону. Навпаки, підозрюваними стали мер міста, низка міських посадовців і один відомий одесит, роль якого уважно вивчалася слідством, щоб ні в якому разі не помилитися і нічого не пропустити. На моїй пам'яті мало не вперше слідству вдалося кваліфіковано задокументувати протиправну діяльність таких різношерстих людей: від градоначальника і експрокурора області до, здавалося б, звичайного бізнесмена, який уміло нарядив усіх цих героїв у різні одежинки і "крутив" ними як хотів, прямо як на виставі в театрі юного глядача", – написала генпрокурорка.

Вона не відкинула, що кількість підозрюваних може зрости, а сума збитків – змінитися.

"На наше переконання, усі ці люди були причетні до цілого ряду злочинних дій, спрямованих на заволодіння земельними ділянками в Одесі. Реальне заволодіння землями фігуранти справи називали чомусь орендою, забувши про те, що підробка документів і використання службових повноважень із метою реалізації злочинного плану – кримінально карані діяння", – повідомила Венедіктова.

Генпрокурорка розповіла, що під час розслідування НАБУ і САП проаналізували "колосальний масив даних", здобутих під час слідчих дій. Ідеться про телефонні перемовини, дані з комп'ютерів, інформацію з електронних поштових скриньок.

"У нас ніколи не було сумнівів у тому, що такі складні злочинні механізми можуть працювати як годинник лише тоді, коли в когось вистачило нахабства і, напевно, сміливості вибудувати абсолютно чітку ієрархічну модель, де в кожного своя роль, своя функція, до дрібниць зрозумілі компетенції, а на троні – ватажок, який уміло смикає за потрібні ниточки в потрібний час", – додала вона.

Генпрокурорка не назвала жодного з імен фігурантів.

Контекст:

Труханов і ще 11 осіб, серед яких посадовці міськради Одеси, фігурують у ще одній справі про завдання збитків бюджету міста – про придбання будівлі заводу "Краян". 2019-го Малиновський районний суд Одеси визнав невинуватими Труханова та інших підозрюваних у цьому провадженні, САП подала апеляцію і 2021 року Вищий антикорупційний суд скасував виправдувальний вирок, скерувавши справу на повторний розгляд до першої інстанції ВАКС.