"Це брехня!" Гройсман уперше прокоментував справу Микитася і звинувачення в отриманні хабаря
Колишній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман назвав неправдивою інформацію про причетність до справи бізнесмена і екснардепа Максима Микитася.
4 грудня журналіст Владислав Сидоренко оприлюднив копію першої сторінки ухвали Вищого антикорупційного суду, у якій зазначено, що, за даними слідства, 2017 року Микитась запропонував, а тодішній прем'єр-міністр Гройсман погодився прийняти через посередників хабар у вигляді майнових прав на нежитлові приміщення в житловому комплексі "Аристократ" у Києві.
Прессекретар ексглави уряду Василь Рябчук заявив, що Гройсман не має жодного стосунку до будь-яких корупційних діянь, а інформація щодо цього – абсолютна брехня. Він назвав появу такої інформації "початком брудної політичної кампанії".
Бацман зазначила, що реакції самого Гройсмана не було, і попросила прокоментувати скандал.
"Пресслужба відреагувала досить чітко: це – брехня. Мені нічого навіть додати. А бути носієм цього, щоб я сам розповідав дедалі більше і більше, що це неправда – мені здається... Є компетентні органи, вони розберуться і скажуть, є якась проблема чи немає її. Я точно знаю, що ні в чому не винуватий: ні перед людьми, ні перед ким. Навіщо він це говорить, що його до цього підштовхнуло? Із яким зиском він це робить – запитання не до мене, я мало цю людину знаю і не можу сказати, чому він у цьому аспекті заангажований", – відповів Гройсман.
Гройсман був прем'єр-міністром України у 2016–2019 роках.
Микитась до обрання нардепом із 2010-го до 2016 року очолював державну корпорацію "Укрбуд".
ТОВ "Укрбуд Девелопмент" зареєстрували 2004 року, це об'єкт приватної власності, повідомляє YouControl. За даними "Економічної правди", компанія належала Микитасю, зараз на сайті YouControl керівником вказано Олега Майбороду.
2 жовтня 2019 року детективи Національного антикорупційного бюро України оголосили Микитасю про підозру у справі про заволодіння нерухомістю в Києві, яка належала Нацгвардії. За версією слідства, Нацгвардія і компанія-забудовник уклали угоду про будівництво житлового комплексу на території колишньої військової частини в Києві. За це Нацгвардії мали виділити там 50 квартир і 30 паркомісць. Однак у 2016–2017 роках сторони уклали додаткові угоди, згідно з якими Нацгвардія відмовилася від квартир і паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку на околиці міста. Слідство вважає, що сума збитків, завданих державі внаслідок цього, становить 81,6 млн грн.
Микитасю інкримінують ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (співучасть у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем). Усього у справі фігурує восьмеро людей.
1 грудня 2020-го екснардепа і держексперта, який, за даними слідства, забезпечив надання висновку про мінімальну різницю між вартістю квартир на Печерську і на околиці міста, повідомили про підозру в хабарництві. Експерта заарештували з можливістю внесення 1 млн грн застави.
Як сказав на засіданні прокурор, переговори про хабар міг вести заступник глави Офісу президента Олег Татаров. За даними головного редактора "Цензор.НЕТ" Юрія Бутусова, свідчення проти Татарова дав саме Микитась.
2 грудня НАБУ поінформувало, що Микитась відшкодував державі 50 млн грн збитку, ЗМІ заявили, що він вийшов на свободу.
3 грудня ЗМІ писали, що Микитася випустили із СІЗО під домашній арешт у зв'язку з тим, що він уклав угоду зі слідством, частково визнав провину і погодився компенсувати збитки державі.