"Україна – спадкоємиця однієї з наймогутніших держав середньовічної Європи". Зеленський записав звернення з нагоди Дня хрещення Русі-України
"Між Київською Руссю та Україною – тисяча років і один знак. У тексті відповідного указу президента України між ними стоїть тире. І це не просто розділовий знак. Це знак того, що Україна є спадкоємицею однієї з наймогутніших держав середньовічної Європи. У її столиці, яка є столицею сучасної України, розпочалась історія християнства у Східній Європі, коли 1033 роки тому Великий князь Київський Володимир охрестив Київську Русь. Київську Русь – Україну. Це не частина нашої історії, це і є наша історія", – сказав глава держави.
Він підкреслив, що українцям не треба доводити це історичними трактатами, тому що докази збереглися не на папері, не в міфах, а в містах і вулицях України.
"Узявши електросамокат, можна дістатись і побачити Києво-Печерську лавру, Михайлівський Золотоверхий собор, Аскольдову могилу. Вийшовши на "Арсенальній", узявши каву і пройшовши кількасот метрів, ми бачимо церкву Спаса на Берестові, яка вперше згадується в 1072 році і є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У ній похований син Володимира Мономаха і праправнук Володимира Юрій Долгорукий. Великий князь Київський. Засновник Москви", – сказав президент.
За його словами, Київська Русь – мати історії України.
"24 області України та півострів Крим – її рідні діти. І вони по праву її спадкоємці. А двоюрідним племінникам і дуже далеким родичам не потрібно зазіхати на її спадок. І намагатися довести свою причетність до історії тисячі років і тисячі подій, перебуваючи від місць, де вони відбувалися, за тисячі кілометрів", – заявив Зеленський.
Контекст:
День хрещення Русі-України щорічно святкують 28 липня. Цю дату встановлено згідно з указом президента від 25 липня 2008 року. Цього дня православна церква вшановує пам'ять рівноапостольного князя Володимира – хрестителя Русі.
Українська православна церква Московського патріархату 27 липня організувала в Києві хресний хід до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври з нагоди Дня хрещення Русі-України, через це у столиці перекрили центральні вулиці. Більшість вірян на заході були без масок.
Торік ходу до річниці хрещення Русі не проводили через карантинні обмеження.