"Це вододіл". ЗМІ з'ясували, що Арахамія пригрозив виключенням із фракції групі нардепів від "Слуги народу"

ЗМІ показали повідомлення Арахамії, адресоване нардепам
Фото: Слуга Народу / Facebook
За даними видання LB.ua, голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія в чаті фракції написав про необхідність підтримати законопроєкт про референдум, який вніс до Верховної Ради президент України Володимир Зеленський.

Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія в чаті фракції написав, що народним депутатам, які не проголосують за законопроєкт про референдум, який ініціював президент України Володимир Зеленський, загрожує виключення з фракції.

Про це, посилаючись на свої джерела, написало видання LB.ua 26 січня.

Фото: lb.ua

"Друзі, офіційно повідомляю групу, яка сьогодні дістала команду не голосувати за програмну обіцянку президента щодо закону про референдум. Це вододіл. Щодо всіх, хто не голосуватиме, буде поставлено питання про виключення з фракції "Слуга народу", – ідеться в повідомленні, скріншот якого оприлюднили журналісти.

Законопроєкт №3612 про народовладдя через всеукраїнський референдум Зеленський подав до парламенту 9 червня і позначив як невідкладний. У першому читанні 18 червня 2020 року його підтримало 252 народні депутати за мінімально необхідних 226. У другому читанні Верховна Рада планує розглянути його цього пленарного тижня.

Згідно із законопроєктом, всеукраїнський референдум за народною ініціативою може бути проведено на вимогу щонайменше 3 млн громадян України, які мають право голосу. Оголошує проведення референдуму президент своїм указом.

На референдум зможуть виносити тільки чотири групи питань. Вони мають стосуватися затвердження закону про внесення змін до розділів І ("Загальні питання"), ІІІ ("Вибори. Референдум") і XIII ("Внесення змін до Конституції України") Основного закону, питань загальнодержавного значення, зміни території України, втрати чинності закону або окремих його положень. Водночас на один референдум мають виносити одне питання.

Не можна виносити на референдум питання, які стосуються податків, бюджету та амністії, які спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету і територіальної цілісності країни, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі та які суперечать Конституції України і нормам міжнародного права.

Законопроєкт передбачає можливість електронного голосування на референдумі. У пояснювальній записці до законодавчої ініціативи зазначено (.docx), що це "ключова новація законопроєкту, що виділяє його серед інших законопроєктів, які реєстрували у Верховній Раді".

Із 1 липня 2021 року в Україні почне працювати ринок землі. До 2023 року землю зможуть купувати тільки громадяни України, але не більше ніж 100 га землі в одні руки, із 2023 року землю дозволять купувати юридичним особам – резидентам України (не більше ніж 10 тис. га в одні руки). Чи продавати землю іноземцям, українці вирішать на референдумі. Державних та комунальних земель сільськогосподарського призначення продавати не будуть.

Міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко говорив на початку січня, що протягом найближчих трьох років в Україні проведуть референдум про продаж землі іноземцям.