Центрвиборчком України оголосив Аксьонова переможцем на довиборах в окрузі №50
Народним депутатом від округу обрано Андрія Аксьонов, за нього віддало голоси 19 949 виборців.
"Нас закликають не допустити його реєстрації народним депутатом. Та звинувачували в тому, що зареєстрували кандидатом у нардепи. На сьогодні законодавство не передбачає ні можливості, ні механізму скасування реєстрації кандидатам із громадянством іншої держави, поки ця особа є громадянином України. Це стосується і визнання обраним та подальшої реєстрації депутатом", – заявили у ЦВК.
У Центрвиборчкомі зазначили, що питання подвійного громадянства Аксьонова та "причетності окремих осіб до антидержавної діяльності" – не в їхній компетенції.
"ЦВК пропонувала на законодавчому рівні однозначно врегулювати такі моменти таким чином, щоб забезпечення виборчих прав не ставило під загрозу захист державних інтересів. Ці пропозиції були розкритиковані, а інших механізмів законодавчого врегулювання запропоновано не було", – підкреслили у ЦВК.
Контекст:
Проміжні вибори до Верховної Ради відбувалися 28 березня у двох округах – №50 у Донецькій області та №87 в Івано-Франківській області. Голосування проводили у зв'язку з тим, що обрані в цих округах народні депутати – позафракційний Руслан Требушкін і нардеп від "Слуги народу" Зіновій Андрійович – склали мандати. Андрійович виграв вибори мера Надвірної Івано-Франківської області, Требушкін – вибори мера Покровська Донецької області.
Явка в окрузі №87 становила, за даними Центрвиборчкому, 35,05%, в окрузі №50 – 20,99%.
Мер Добропілля Аксьонов переміг в одномандатному окрузі №50 із великим відривом: за нього проголосувало 19 949 виборців, його найближчий суперник, висуванець Партії Шарія Валентин Рибін, набрав 3963 голоси.
Згідно зі свідченнями місцевих жителів, у травні 2014 року Аксьонов займався організацією незаконного "референдуму ДНР" у селищі Новодонецьке, яке тоді очолював. 2015 року його обрали мером Добропілля, 2020-го переобрали на цю посаду.
У 2017 році у ЗМІ з'явилася інформація, що Аксьонов може мати російське громадянство. Згідно з інформацією, опублікованою в реєстрі Федеральної податкової служби РФ, він міг його набути 25 червня 2014 року, тобто вже після окупації Криму й частини Донбасу Росією.
У 2018 році Аксьонова повідомили про підозру у службовому підробленні. За даними слідства, він без поважних причин залишав робоче місце та їздив в окупований Крим, водночас заповнював табелі обліку робочого часу неправдивими відомостями.