Тупицький виїхав з України на "таксі можливостей" з іншими чоловіками призовного віку – Офіс генпрокурора
"Колишній голова КСУ не перетинав кордон разом зі своєю вагітною дружиною та неповнолітніми дітьми. Він перетнув кордон у чужому автомобілі, яким керувала особа з подвійним (українським та угорським) громадянством і для перетину кордону пред'явила паспорт громадянина Угорщини. Разом із ним у цьому авто так само незаконно перетнули кордон ще дві особи чоловічої статі призовного віку, які, як і ексголова КСУ, не мали права на його перетин", – сказав він.
За словами прокурора, "ці особи не мають стосунку до екссудді, вони просто скористалися одним "таксі можливостей".
Донський зазначив, що, за наявними даними, вагітна дружина Тупицького законно перетнула кордон на машині сім'ї та з дітьми, це було за кілька годин після того, як з України виїхав ексголова КСУ.
Прокурор прокоментував також заяву Тупицького, що він не підлягає мобілізації і має "довідку". Донський пояснив, що "така довідка сама по собі не рівнозначна праву на виїзд і не дає такого права", а "перелік підстав звільнення від мобілізації та перелік підстав для виїзду за кордон – різні".
Контекст:
Тупицький фігурує у справі про підкуп свідка та введення в оману суду. 25 травня 2021 року Офіс генпрокурора передав до Подільського райсуду Києва обвинувальний висновок щодо ексголови КСУ.
Слідчі встановили, що в жовтні 2018 року обвинувачений на користь ексголови Вищого госпсуду України Віктора Татькова підкупив свідка, щоб той відмовився від надання свідчень або надав свідомо неправдиві свідчення в кримінальному провадженні, пов'язаному з протиправним заволодінням майновими активами Зуєвського енергомеханічного заводу.
Крім того, протягом 2018–2019 років Тупицький, за даними слідства, неодноразово надавав слідчому Генеральної прокуратури України в цьому ж провадженні свідомо неправдиві свідчення разом зі штучним створенням доказів (ч. 2 ст. 384 Кримінального кодексу України).
Тупицький заявив, що "чистий перед судом" і не буде переховуватися від слідства.
15 листопада суд обрав Тупицькому запобіжний захід – його зобов'язали внести 45 тис. грн застави та утриматися від спілкування зі свідками, зокрема із заявником, донецьким бізнесменом Владиславом Дрегером, Татьковим, екссуддею Вищого госпсуду Артуром Ємельяновим.
Після введення в Україні воєнного стану через вторгнення російських військ виїзд із країни заборонили для чоловіків віком 18–60 років.
59-річний Тупицький покинув межі України "без проходження передбаченого законодавством прикордонного й митного контролю та без перевірки документів, що надають право на виїзд за кордон", повідомляли в ДБР 8 квітня 2022 року. Тупицького виявили в столиці Австрії Відні.
27 травня Офіс генпрокурора повідомив, що Тупицького оголосили в розшук через систематичне ухилення від прибуття до суду.
Секретар Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов говорив 26 травня, що Тупицький та низка суддів мали легітимізувати експрезидента-втікача Віктора Януковича після вторгнення РФ в Україну 24 лютого.
"Ми почали готуватися до війни з лютого місяця 2021 року. Коли перше рішення РНБО стосувалося пана… Тупицького. У РФ був проєкт повернення Януковича через юридичну процедуру, через наші суди, ОАСК, який отримав у грудні місяці минулого року заяву нібито від пана Януковича, який не має до нашої країни крайні вісім років взагалі ніякого відношення… Наступний крок був – це рішення КСУ на чолі з паном Тупицьким... і було б легалізовано пана Януковича", – розповів Данілов.