У чеченській діаспорі України заявили, що санкції РНБО порушують права її представників

14 травня РНБО ввела санкції проти понад 550 "злодіїв у законі"
Фото: president.gov.ua
Під санкції Ради нацбезпеки і оборони, ухвалені 14 червня України, потрапили етнічні чеченці. У чеченській діаспорі заявили, що цих людей ніколи не притягували до кримінальної відповідальності і вони потрапили у список РНБО внаслідок недбалості. Про це йдеться у пресрелізі, наявному в розпорядженні редакції "ГОРДОН".

"Санкційні списки РНБО – це далеко не перший випадок порушення основних прав і свобод представників чеченської громади України. Ми спостерігаємо, як розгортається масштабна кампанія з дискредитації чеченської нації в Україні. Хтось умисно насаджує стереотип, що всі чеченці, дагестанці й інші вихідці з Кавказу – небезпечні злочинці й терористи", – заявив на пресконференції голова діаспори Данило Гончаров.

У громаді вважають, що застосування санкцій до Асламбека Амагова, Арбі Каімова, Зелімхана Саітова, Вахи Ісаєва, Апті Тадаєва й Мусліма Шатова "сталося внаслідок недбалості" з боку органів, які готували списки для РНБО.

У діаспорі говорять, що українське суспільство має право розуміти порядок формування переліку юридичних та фізичних осіб, до яких може бути застосовано санкції.

"Накладення санкцій на громадян й іноземців без проведення будь-якого слідства – неприпустиме. Має бути визначена чітка та зрозуміла, законна процедура захисту прав громадян та іноземців, які були включені до санкційних списків, та можливість визнати незаконним і скасувати таке накладення санкцій на тих осіб, що були включені до списків помилково та необґрунтовано", – зазначили в діаспорі.

25 травня голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що у список РНБО від 14 травня потрапило щонайменше троє воїнів, які захищали Україну. За його словами, ідеться про командира батальйону імені шейха Мансура Мусліма Чеберлоєвського і його соратників Салмана Сайнароєва і Мусліма Ідрісова.

Цього самого дня стало відомо, що три фігуранти списку оскаржують рішення РНБО в Окружному адмінсуді Києва.

Нардепка Олександра Устінова із фракції "Голос" 3 червня повідомила, що правоохоронний комітет Верховної Ради проведе закриті збори та заслухає доповіді представників МВС і Нацполіції про те, як вийшло, що в санкційні списки як "злодії в законі" потрапили бійці, які брали участь у боях за Широкине.

Народний депутат від "Європейської солідарності" Ахтем Чийгоз збирається передати президенту України Володимирові Зеленському депутатський запит про виключення добровольців із санкційного списку.

Контекст:

РНБО на засіданні 14 травня вирішила застосувати персональні санкції проти 557 відомих у світі "злодіїв у законі", а також 111 кримінальних авторитетів. Секретар РНБО Олексій Данілов повідомляв того самого дня, що Радбез продовжив також санкції проти громадян і компаній РФ і України, строк дії яких закінчувався у травні.

Обмежувальні заходи передбачають зокрема відмову в наданні або скасування візи, посвідки на тимчасове або постійне проживання, а також примусове вислання.

Зеленський затвердив рішення РНБО указом від 21 травня.

Згідно з додатками до указу, у двох санкційних списках – 674 фізичні особи та 138 юридичних. Серед них – ватажки "ДНР" і "ЛНР" Денис Пушилін і Леонід Пасічник, "голова" окупованого Росією Криму Сергій Аксьонов, а також Полікарп Джанелідзе, Андрій Недзельський, Сергій Лисенко, Георгій Хмелідзе, Асоян Нодарі і Сергій Олійник та інші особи, яких ЗМІ називали "злодіями в законі".