У ДБР розповіли, в якому випадку проведуть одночасний допит Порошенка і Медведчука
П'ятого президента України, нардепа від "Європейської солідарності" Петра Порошенка 31 січня допитають у Держбюро розслідувань як підозрюваного. Про це на брифінгу, який транслювали у Facebook на сторінці "24 каналу", повідомила радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян.
"Слідчим важливо почути відповіді на запитання щодо обставин, подій і прийнятих рішення, які відбувалися у 2014-му і 2015-му", – зауважила вона.
На запитання, чи ймовірний перехресний допит Порошенка та народного депутата з фракції "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука, Сапьян сказала: "У нас тут виявилося непорозуміння. Варто зазначити, що у Кримінальному процесуальному кодексі немає такого поняття, як перехресний допит, але воно є більше зрозумілим для нашого суспільства. Тобто ми розуміємо, що когось перехресно будуть допитувати. У Кримінальному процесуальному кодексі є термін "одночасний допит".
За її словами, слідчий має право провести одночасний допит двох або більше фігурантів для з'ясування розбіжностей у їхніх показаннях.
"Для того, щоб провести такий одночасний допит, спочатку потрібно допитати народного депутата Петра Порошенка, а народний депутат Віктор Медведчук уже був на допиті. Якщо з'являться розбіжності, то одночасний допит не виключається", – пояснила речниця ДБР.
Про ймовірний перехресний допит нардепів 24 січня повідомив адвокат Порошенка Ілля Новіков.
Контекст:
Порошенко і Медведчук фігурують у справі про незаконне постачання в Україну вугілля з тимчасово не підконтрольних уряду територій. Медведчуку у цій справі оголосили підозру 8 жовтня 2021 року, Порошенку – 20 грудня.
У тексті підозри Порошенку йдеться про те, що він і Медведчук нібито об'єдналися, щоб купувати вугілля на окупованій території Донбасу під виглядом антрациту з ПАР. Ініціатором схеми СБУ вважає "високопосадовців РФ", у документі не називають їхніх імен. План росіян полягав у створенні штучного дефіциту вугілля та організації постачань з ОРДЛО, які мали допомогти "ЛНР" і "ДНР".
Медведчука у межах цієї справи відправили під домашній арешт. Востаннє його продовжили 10 січня.
Порошенку 19 січня суд обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, проте Офіс генпрокурора оскаржив рішення і наполягає на арешті.
Обидва фігуранти свою провину заперечують.